Vali Aktaş hastanelerde incelemelerde bulundu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Vali İlhami Aktaş, Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve Lapseki Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Hasan Keser ile koronavirüs değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Vali Aktaş ayrıca Biga Kaymakamı Mustafa Can, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Gökhan Baştürk ve hastane yöneticileri ile koronavirüs değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Vali İlhami Aktaş, geçtiğimiz gün Biga ve Lapseki Devlet Hastanelerine gitti. Hastanelerin başhekimleri ile koronavirüs salgınının seyri konusunda istişarelerde bulundu.

Vali İlhami Aktaş, Biga ve Lapseki İlçesinde sürdürülen sağlık hizmetleri ile koronavirüs ile mücadele çalışmaları ve pandemi sürecinde Lapseki Devlet Hastanesi ve Biga Devlet hastanesinde yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı brifing aldı.

Gerçekleşen Toplantılarda; başta dinamik denetimler olmak üzere Lapseki ve Biga ilçesinde Koronavirüse karşı uyulması gereken kurallar, alınan önlemler, ilimizdeki vaka sayılarının son durumu, filyasyon, test çalışmaları, hastanedeki doluluk oranları ve aşılama çalışmaları değerlendirildi.

Haber Merkezi


Bu haber 23/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 417 defa görüntülendi
*