“Bugün 23 Nisan”

3 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İYİ Parti İl Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi. “Bugün 23 Nisan; bağımsızlığımızı ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade eden, Türk Milletinin iradesini temsil eden, Milleti’nin kendi geleceğini belirlediği Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100.Kuruluş Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe birlik ve beraberlik içerinde kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve bu ülke millet için canlarını çekinmeden feda eden aziz şehitlerimizin hatırası her zaman bizimle ve daima ebedi olarak yaşayacaktır..Çünkü Büyük Türk Milletini esaretten kurtararak emperyalizme geçit vermeyen  bu şanlı kahramanlar unutulmaz bir destan yazarak Tüm dünyaya örnek olmuşlar, Milletin Egemenliği tam bağımsızlığını cumhuriyet ve demokrasinin gerekliliğini altın harflere tarihe yazmışlardır.

Ulu önderimiz Atatürk’ün  ”’Bütün cihan bilmelidir ki, artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur. Hiç bir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”  sözünü unutmayıp bir kere daha vurgulayarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, coşkumuzu, sevincimizi dünya çocuklarıyla paylaşıyoruz; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleyip dünyaya bu mesajı veriyoruz. Dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıklar yüreklerinde taşıdıkları umutlar ülkemizin geleceği adına bizlere güç vermektedir. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı, evlerimizde sevgi saygı ve gururla kutlayacağız. Milli Birlik Beraberlik ve Dayanışmayla coşku ile kutlayacağımız daha nice Ulusal Egemenlik ve 23 Nisan Çocuk Bayramlarımıza…”

Haber Merkezi


Bu haber 23/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 248 defa görüntülendi
*