“Biz keder doluyuz”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Cumhuriyet Meydanı’nda, saat 10.00’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde tören düzenlendi. Düzenlenen törene İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi doğrultusunda az kişi ile katılım sağlanırken, bayram kutlaması çelenk sunulmasının ardından son buldu. Korona gölgesinde geçirdiğimiz ikinci Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da buruk kutlandı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tören sonrasında yapmış olduğu değerlendirmede, “Törende devlet temsilcisi var mıydı? Mesela bir Vali Yardımcısı var mıydı? Biz keder doluyuz” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törenle kutlandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde gerçekleşen törene katılım kısıtlı tutuldu. İçişleri Bakanlığı’nın törenle ilgili 81 il valiliklerine gönderilen genelgede, törenlere katılımın kısıtlı olacağı ifade edilmişti.

Törene Boğaz ve Garnizon Komutanı vekili, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun, CHP İl Başkan Yardımcısı Doğan Ateş’te katıldı.

Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık törene katılırken, AK Parti, CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi il başkanları törende yer almadılar.

“Gittikçe yavan şekilde kutlanmaya devam ediyor”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen tören sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Gökhan buruk bir şekilde kutlanan 23 Nisan töreni ile ilgili, “Bayramlarımız gittikçe yavan şekilde kutlanmaya devam ediyor. Biraz önce burada çelenk konuldu. Milli Eğitim Müdürü bir konuşma dahi yapmadan, sadece bir çelenk koymak suretiyle tören tamamlandı.

“Törende devlet temsilcisi var mıydı?”

Geçmişte içselleştirmiştik ama artık iyice içimizden çıkarttık. Cumhuriyeti çıkarttık. Bayramlarımızı çıkarttık. Gerçekten duygularımız bitti. Milli duygularımız köreldi, köreltildi. Üzücü. Göremedim, mesela bir Vali Yardımcısı var mıydı? Törende devlet temsilcisi var mıydı? 19 Mayıs’ta da aynı şey olacak. 1 Mayıs’ta bir bayram ve o da kutlanılmayacak. Bunlar hep vesile. Covid vesile, şu vesile, bu vesile.

“Hala daha cumhuriyetçi öğretmenlerimiz var”

Hala daha cumhuriyetçi öğretmenlerimiz var. Hala daha müfredatlar ne kadar çok değiştirilirse değiştirilsin, çocuklarımızın yüreğine Atatürk sevgisini, cumhuriyet sevgisini aşılayan öğretmenlerimiz var. O öğretmenlerimize güveniyoruz. İnşallah onlar sayesinde, bu iktidardan kurtulduktan sonra, yeniden milli bilincimiz yerine getirilecektir.

“Biz keder doluyuz”

Bugün bayram. Neşeli olmamız lazım. İnşallah çocuklar neşe dolsun. Aracımızı, şarkılarla gezdireceğiz ama biz keder doluyuz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 341 defa görüntülendi
*