Bayramiç Beyazı uluslararası arenada

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Bayramiç Beyazı’nın Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tescili almasıyla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir konuşma yaptı.

İskenderoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Coğrafi tescil almış ürünlerimizden Bayramiç Beyazı’ndan söz etmek istiyorum. Kazdağıları eteklerinde yıllardan beri endemik bir tür olarak yetişiyor. Kendine özgü rengi, tadı, kokusu, aroması ve uzun raf ömrü ile diğer nektarin çeşitlerinden çok farklı, özel bir meyve…

Bayramiç Beyazımız artık uluslararası arenada kendinden isminden tadından söz ettirecek. 16 Nisan 2021 günü Avrupa Birliği Resmi Gazetesi’nde yayımlanarak ülkemizin Avrupa Birliği’nden Coğrafi İşaret Tescili alan Çanakkale’mizin 1. ülkemizin ise 7. Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tescili alan ürünü oldu. Bu sonuç hem Çanakkalemiz hem de memleketimiz için hayırlı uğurlu olsun.

Tescil sürecinde emeği geçen başta Bayramiç Ziraat Odamız ve Tarım İl Müdürümüz olmak üzere herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 23/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 186 defa görüntülendi
*