Önde gelen isimlerden 23 Nisan mesajları

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin önde gelen isimleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajlar şu şekilde;

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ortak mesaj yayımlayarak; “Gözümüzün nuru, en kıymetli varlıklarımız olan tüm çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz.

Bu özel günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve kuruluşundan bu yana Gazi Meclisimizde görev almış, hizmet etmiş herkesi saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.” dediler.

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş ve kuruluşun tüm kahramanlarını şükranla, minnetle ve derin bir saygıyla anıyorum.” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Milletimizin bağımsızlık ve egemenlik aşkıyla sürdürdüğü istiklal mücadelesinde yeni bir dönemin açılmasına vesile olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulmasında büyük emeği bulunan ve bu kıymetli tarihi geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan eden başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, bu tarihi süreçte emeği geçen bu ülkenin tüm vatansever fertlerini saygı ve minnetle anıyor; hem Ulusal Egemenliğimiz hem de en kıymetlimiz olan çocuklarımızın bayramının 101. yıl dönümünü kutluyorum.” dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar; “Varlığımızın ve bağımsızlığın sembolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101.yıldönümünü kutluyor; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Salgın sürecinin devam etmesi nedeniyle bu yıl da ne yazık ki coşku ile kutlayamadığımız bayramın, dünyanın bütün çocuklarına sağlık ve güzellikler sunmasını diliyor, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.” dedi.

Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Sevgili çocuklarımızın ve  dünyadaki bütün çocukların bayramını en içten dileklerimle kutluyor, 101 yıl önce bu kutlu Meclis’i emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa  Kemal Atatürk başta olmak üzere  dava arkadaşlarını, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin  bugün hayatta olmayan tüm mensuplarını şükran ve rahmetle anıyorum.”

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 22/04/2021, Perşembe günü yayınlandı, 208 defa görüntülendi
*