“Bilinsin istiyorum, para yemedim”

3 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP’den ayrılıp AK Parti saflarına katılan ve İl Genel Meclisi Başkanı seçilen Nejat Önder, geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanlığı’nda basın açıklamasında bulundu. İl Genel Meclisi Başkanı Önder, “Durmak yok, yola devam” derken, “Bizim para yediğimiz iddiasında bulunanlar, bilsinler ki AK Parti beni davet etmemiştir. Ben AK Parti’ye geçtim. Para yemedim, ama çok şükür ki HDP Barajı geçti diye Cumhuriyet Meydanı’nda şükür pilavı dağıtanların tasından da yemedim” ifadelerinde bulundu.

İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, geçtiğimiz gün AK Parti İl Başkanlığı’nda basın açıklamasında bulundu. Saat 11.00’de gerçekleşen basın açıklamasına, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ve partililer katıldı.

CHP’yi yönetenleri az bilen, CHP’de kalır, benim kadar bilen ise AK Parti’ye katılır”

İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, gerçekleştirdiği konuşmasında, “Altını çizerek ve net bir şekilde söylüyorum; CHP’yi yönetenleri az bilen, CHP’de kalır, benim kadar bilen ise AK Parti’ye katılır.

Atatürk’ün ekmeğini kim yiyor?”

Saygıdeğer Katılımcılar, CHP’den istifa ettim. Fakat sadece ben değil, CHP’de kurucu değerlerinden istifa etmedi mi? Size ironik bir şey söyleyeyim. Atatürk’ün fotoğraflarına bakınız. Sofrasında ekmek göremezsiniz. Şimdi cevabı belli bir soruyu soruyorum. Atatürk’ün ekmeğini kim yiyor?

Evet, Atatürk 1923 CHP’sinin kurucusudur. Ama 2021 CHP’sinin ise maalesef oy devşirmek için kullandığıdır. Atatürk, bugün kabrinden çıksa, böyle bir CHP’ye emin olun girmezdi. Varsayalım girse, fikirlerinden dolayı disipline verilir, derhal ihraç edilirdi.

Türkiye’nin talihi ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarıdır”

Değerli Katılımcılar, hatırlayın. Yandaş basın ile şakşakçı CHP medyası, “Yeni CHP” söylemiyle, üstelik bir gecede, FETÖ ile iş tutarak, kaset operasyonuyla, “Güya Halk Adamı, Memur Kemal, Sözde Gandhi Kemal” sloganlarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu, kötü tasarlanmış proje bir genel başkan olarak halka servis etti. Öyle bir genel başkan ki, geçen zaman içinde; Parti içi demokrasiyi yok etti. Tek adamlık kurdu. Cumhurbaşkanlığına aday olamadı. Başarısızlığına rağmen 12 yıldır da koltuğunu bırakmadı. Çıkardıkları cumhurbaşkanı adayına “Gel bakalım buraya”, Üyelerine ise “tıpış tıpış sandığa” diyebildi. Türkiye’nin talihsizliği; başarısız, basiretsiz ve çözüm üretemeyen bir muhalefettir. Türkiye’nin talihi ise Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarıdır.

Para yemedim”

Bilinsin istiyorum. Bizim para yediğimiz iddiasında bulunanlar, bilsinler ki Ak Parti beni davet etmemiştir. Ben Ak Parti’ye geçtim. Para yemedim, ama çok şükür ki HDP Barajı geçti diye Cumhuriyet Meydanında şükür pilavı dağıtanların tasından da yemedim. CHP ağababalarının yaptığı gibi milletimizin hakkını da yemedim. Ne yediğimi merak ediyorlarsa söyleyeyim: Katılım töreni sonrası cumhurbaşkanımızın sofrasında ikram ettiği sarmadan yedim.

Ev ev, kapı kapı çalışmaya devam edeceğiz”

Siyasette dün olduğu gibi, bugün ve bundan sonra da yatlarda, katlarda, kotralarda değil, kapalı kapılar ardında ve makam odalarında değil, Çanakkale’nin en ücra köylerinin tozunu toprağını yutarak, Yağmurunda ıslanıp, soğuğunda üşüyerek, Ev ev, kapı kapı çalışmaya devam edeceğiz.

Hamaset ve popülist anlayışla değil vatandaşın derdiyle dertleneceğiz. Atalarımızın da dediği gibi “tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” O yüzden ömrünü bu memlekete adamış, tevazudan asla ödün vermemiş, lokmasını dahi paylaşmaktan hayıflanmayan Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da yüzünü kara çıkartmamak adına, il ve ilçe teşkilatlarımızla, kadın ve gençlik kolları teşkilatlarımızla AK Partiye üye olmuş, olmamış bu davaya gönül vermiş her bir ferdimiz ile omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi hizmet yolunda, memleket için Güçlü bir Türkiye, güçlü bir Çanakkale için durmak yok yola devam” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/04/2021, Perşembe günü yayınlandı, 402 defa görüntülendi
*