‘OKU-YORUM’ Kitap Kahve Projesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gençlik Projeleri Destek Programı 2020-1 kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Çanakkale Sosyal Gelişim Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ÇASGED) tarafından uygulanan “OKU-YORUM” adlı Kitap Kahve Projesi’nde tüm hazırlıklar tamamlandı. Tanıtım toplantısı ise yarın saat 16.00’da çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Çanakkale’de Kitap Kahve Mekânı Açıldı

Proje koordinatörü Serdar BAL, proje kapsamında Çanakkale Merkez, İsmetpaşa Mahallesi, 2. Demircioğlu Caddesi, İleri Sokak, No:8/1 adresindeki dernek salonunu mimari bir tasarımla Kitap Kahve mekanına dönüştürdüklerini söyledi. Amaçlarının, okuma alışkanlığının giderek azaldığı toplumumuzda okumayı hayatın bir parçası haline getiren, okuduğunu anlayıp analiz ve sentez yapabilen ve en önemlisi de düşüncelerini yazıya dökebilen bir nesil yetiştirmek olduğunu belirtti.

Geliştirilen Yazılım İle Dijital Yazarlığa Adım Atılıyor

Salgın nedeniyle yüz yüze faaliyetlerin oldukça zorlaştığı hatta riskli hale geldiği bir dönemden geçiyoruz. Projede planlanan ve katılımcıların dijital ortamda yazarlık deneyimleri kazanmalarını için bir yazılım geliştirildi. Bu yazılımla okuma, anlama ve yazarlık aşamaları bir platform üzerinden hakemli olarak yönetilebilecek. Ve her yaştan okuyan, yorum yapan ve yazdıklarının yayınlanmasını isteyen katılımcıları etkin bir süreç bekliyor olacak.

Kitap Ve Spor Bir Arada

Proje koordinatörü BAL, projede kitapla birlikte sportif faaliyetlerin de yer alacağını ifade etti. Geleneksel Türk Okçuluğu, Havalı Atıcılık, Bilek Güreşi, Dart, Masa Tenisi gibi spor branşları yanında akıl ve zekâ oyunları ile sanatsal etkinlikler de yer alacak dedi. Ayrıca, katılımcıların okuyacakları kitapların ve Oku-Yorum Kitap Kahve Salonundaki ikramların ücretsiz olduğunu belirtti.

Çevrimiçi Proje Tanıtım Toplantısı

Salgın nedeniyle proje tanıtım toplantısı Oku-Yorum Kitap Kahve Salonundan çevrimiçi olarak planlandı. 22 Nisan 2021, Perşembe saat 16.00’da gerçekleştirilecek program /OKUYORUM.GLOBAL YouTube hesabından canlı yayınlanacak.

Okumayı ve yazmayı seven tüm kitapseverler tanıtım toplantısına davet edildi. Proje ile ilgili detaylı bilgilerin ve gelişmelerin www.okuyorum.global/ web adresi ile sosyal medya hesaplarından takip edilebileceği belirtildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 21/04/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 520 defa görüntülendi
*