Pandemi kurulu toplandı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Pandemi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İlhami Aktaş başkanlığında toplandı.

Deniz Polis Evi’nde gerçekleştirilen toplantıya; Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, kurul üyesi kurum müdürleri ve STK’lar katıldı.

Çanakkale genelindeki Koronavirüs tedbirlerin değerlendirildiği pandemi toplantısında; Kısmı Kapanma Genelgesi kapsamında ilimizde koronavirüs ile mücadelede vakaların azaltılması için alınacak tedbirler, aşılama faaliyetleri ve dinamik denetim süreçleri değerlendirildi.

Toplantıda; ÇOMÜ Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Bakar tarafından ilimiz genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Toplantı görüş, öneri, ihtiyaç ve taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi


Bu haber 20/04/2021, Salı günü yayınlandı, 144 defa görüntülendi
*