İki köy daha karantinaya alındı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de vaka sayıları artmaya devam ediyor. Artan vaka sayıları göz önünde bulundurularak, karantinaya alınan alanlarda genişlemeye başladı. Yenice’de iki köy daha karantinaya alındı.

Yenice Kaymakamlığı tarafından yapılan bilgilendirmede, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, 2 köyün karantinaya alındığı duyuruldu. Karaköy ve Çakır Köyleri tamamen izolasyona alındı.

Kaymakamlık tarafından yapılan bilgilendirmede, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulumuz tarafından; Karaköy ve Çakır köylerimizde covid-19 test sonucu pozitif çıkan hasta sayısında artış görülmesi ve temaslı sayısının fazla olması nedeniyle 20 Nisan 2021 (Bugün) 19.00 itibariyle 14 gün boyunca köylere giriş-çıkışların yasaklanarak kolluk kuvvetlerince denetlenerek yapılmasına,

Köylerden 14 gün boyunca çıkması yasaklanan vatandaşların ihtiyaçlarının Köy Muhtarlıkları ve Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından karşılanmasına, Köy içerisinde köy muhtarı ve köy imamları tarafından sık sık anonslar yapılarak halkın daha dikkatli davranması konusunda uyarılmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 20/04/2021, Salı günü yayınlandı, 869 defa görüntülendi
*