ÇASİAD ziyaretçilerini ağırladı

3 hafta önce Ekonomi Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok’un ardından AFAD Çanakkale İl Müdürü İbrahim Tarı ÇASİAD’ı ziyaret etti. Pandemi tedbirlerine uygun şekilde gerçekleşen ziyarette ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa K. Ertuğrul, Z. Mert Öztürk, Fahri Karapınar ve Özge Aretlik hazır bulundular.

Gerçekleşen toplantıda Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok OSB hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulundu. Türkiye’nin en hızlı yapılan OSB’si olma unvanına sahip Ezine Gıda İhtisas OSB’sinde çalışmalar hızla devam ediyor. Süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, su ürünleri, sebze – meyve firmalarına uygun yerleri tahsis etmeye başlandığını söyleyen Ezine Gıda İhtisas OSB Genel Müdürü Alper Altınok; “Sıfır atık kapsamında Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki fabrikalardan çıkacak atıklar ve atık su arıtma tesisinden çıkacak çamurun bertarafını sağlayacak Biokütle Enerji santrali için parsel tahsis edildi. Bu santral ile 31 megavat elektrik üretimi ile kendi enerjisini üretecek ve tüm fabrikalara buhar temin edecek. Buhar santrali sayesinde fabrikaların kendi parsellerinde buhar üretmek için ayrı bir sistem kurmalarının önüne geçilmiş oldu. Hem her fabrikadan çıkacak kirli havayı önlemiş olacağız hem de firmaları yatırım masrafından kurtarmış olacağız. Ayrıca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na yapılan başvurular neticesinde enerji dağıtım lisansı alındı. Böylece yatırımcılara enerji tüketiminde yüzde 25’ e varan indirim sağlanacak” dedi. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün Ezine Gıda İhtisas OSB’yi doğrudan olumlu yönde etkileyeceğini söyledi. Buradaki firmaların ve fabrikaların şehir dışına gidecek olan yada buraya gelecek olan ürünler ve malzemeler gemi beklemeyecektir. Ulaşılabilir olmak büyük firmaların buraya gelmesini daha cazip kılıyor. Çanakkaleli üreticiler, firmalar ve sanayiciler için büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Altınok; “Ezine Gıda İhtisas OSB ile işletmeler ürettiği ürünün değerinde satabilme imkânına kavuşacaklar. Bu da ürün kalitesinin artırma gayretine girmesine katkı sunacak bu da üreticinin kazancının artmasını sağlayacak. Buna bağlı olarak da yaşam standardının artmasına, dolaylı olarak sosyal ve ekonomik açıdan başka kişilere fayda sağlamış olacaklar” dedi. Ezine Gıda İhtisas OSB’nin bölge istihdamına ve sosyo-ekonomik gelişmeye de büyük katkıları olacağına dikkat çeken OSB Genel Müdürü Alper Altınok; “Ortak çevre politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayacak, ölçek ekonomilerinin oluşturulmasına ön ayak olacak, firmaların rekabet güçlerinin arttırılmasına yardımcı olacak, farklı üretim yapan firmalar arasında projelerin başlatılmasına ve onların devam ettirilmesine katkı sağlayacak, İstihdam artacak, Sosyoekonomik gelişmişlik artacak, Ezine ve Çanakkale’ye olduğu kadar bölgeye de büyük fayda sağlayacaktır” dedi.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran ziyareti için Ezine Gıda İhtisas OSB Bölge Müdürü Alper Altınok’a teşekkür etti. Ezine Gıda OSB’nin çalışmalarında başarılar diliyorum. Çanakkale’nin hak ettiği değere ulaşması için yapılan her çalışmaya destek olmaya hazırız. dedi.

Ezine Gıda OSB Bölge Müdürü Alper Altınok’un ziyaretinin ardından Çanakkale AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı ÇASİAD’ı ziyaret etti.

Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette Pandemi ve Afet Eğitim Yılı ile alakalı karşılıklı fikir beyan edilerek, görüş alışverişinde bulunuldu. Çanakkale AFAD İl Müdürü İbrahim Tarı konuşmasında Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında ilimizde bir dizi afet farkındalık eğitimleri planlandığı, yıl boyunca toplumun her kesimine ulaşılarak eğitimlerin verileceği ve yılsonu itibarıyla Türkiye genelinde 51 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor diyerek ilimizde AFAD olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran afet farkındalığı hepimizin ihtiyacı. 2021 Afet Eğitim Yılı kapsamında yapılacak çalışmaların, İlimiz genelinde iyi yürütülmesini, sağlıklı sonuçlar vermesini temenni ediyoruz. Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak eğitim noktasında yapılabilecek ne varsa AFAD’ın yanında olmaya hazırız, dedi.

Başkan Semih Başaran misafirlerine kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek nazik ziyaretleri nedeni ile teşekkür etti.

Haber Merkezi


Bu haber 19/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 230 defa görüntülendi
*