“Bu tablo hepsinin ortak eseridir”

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından, en çok vaka görülen ilin Çanakkale olmasının ardından basın açıklaması yapıldı. Yazılı yapılan açıklamada, “Ülkemizi tekrar salgının ortasına sürükleyen ve Çanakkale’yi de bu noktada birinci yapan tüm sorumlulara teşekkür ediyoruz…” ifadeleri kullanıldı.

Eğitim İş Çanakkale Şubesi tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, “18 Nisan Pazar akşamı açıklanan güncel vaka haritası ile birlikte şehrimiz Çanakkale’nin ülke çapında vaka sayısında birinci olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Hükümet ülkeyi, valilik kentimizi, Milli Eğitim Bakanlığı ise eğitim emekçilerini bu salgından koruyamamıştır.

Ülkenin ve Çanakkale’nin içerisinde olduğu bu tablo hepsinin ortak eseridir. Çanakkale’de vaka sayıları bir aydır göz göre göre artarken yerele dair aldıkları tek karar sahilleri, parkları polis şeritleriyle çevirerek yasaklamak olan; ancak avm’lerde, mağazalarda oluşan yoğunluğa karşı söyleyecek sözü olmayan, aşılamayı tamamlamadan öğretmenleri yüz yüze eğitime başlatarak onlarca eğitim emekçisi arkadaşımızın ölümüne sebep olan, şehirlerarası ulaşımın özel araçla dahi yapılmasını yasaklayan; ancak tüm illerden insanları otobüslerle ‘lebaleb’ kongrelerde toplayan başta hükümet, valilik ve il hıfzıssıhha kurulu çanakkale’nin geldiği bu noktadan sorumludur.

Ülkemizi tekrar salgının ortasına sürükleyen ve Çanakkale’yi de bu noktada birinci yapan tüm sorumlulara teşekkür ediyoruz…” ifadeleri kullanıldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 491 defa görüntülendi
*