Köprü Çanakkale’yi birleştirdi

1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü daha açılışı yapılmadan hem iki kıtayı hem de Çanakkale siyasetini birleştirdi. Çanakkale Belediye Meclisi’nin Grup Başkanvekilleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önderliğinde, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’ın ev sahipliğinde, 1915 Çanakkale Boğaz Köprüsü şantiyesini ziyaret ettiler. Siyasiler, köprü ile ilgili teknik bilgiler konusunda sunumlara katıldılar ve değerlendirmelerde bulundular.

CHP’li, AK Partili, MHP’li, İYİ Parti’li siyasiler, geçtiğimiz günlerde 1915 Çanakkale Köprüsü’nün şantiyesinde 318 metre yükseklikte bir araya geldiler. Çanakkale’nin gergin siyaseti bir günlük de olsa yerini sakinliğe bıraktı. Çanakkale Belediye Meclisi’nin Grup Başkanvekilleri CHP’li Erdal Gezen, AK Parti’li Esra Yüksel, İYİ Parti’li Didem Güner ve MHP’li Muharrem Kocabey Çanakkale Boğaz Köprüsü’nde incelemelerde bulundular. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’da şantiyede güncel gelişmeler hakkında bilgi aldılar.

Köprünün tamamlanan kedi yolunun üzerine, köprü ayağının zirvesine çıkan siyasiler, 318 metreden fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler.

“Köprünün son durumunu yerinde görme fırsatı bulduk”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, köprüye gerçekleştirilen ziyaret ile ilgili, “Belediye Meclis Grup Başkanvekillerimizle yaptığımız 1915 Çanakkale Köprüsü ziyaretinde ilgili kurum ve yüklenici firma yetkililerinden teknik bilgileri aldık ve köprünün son durumunu yerinde görme fırsatı bulduk. Konukseverlikleri ve alakaları için tüm yetkililere teşekkürler.

“Emekçilerin üstün gayretlerini tebrik eder, başarılar dilerim”

4 bin 408 metre ile dünyanın en uzun asma köprüsü ünvanını elde edecek 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatını Lapseki Belediye Başkanlığı ev sahipliğinde ziyaret ettik. Kamu – özel sektörü işbirliği modeliyle Türk ve Koreli firmaların mühendisliği, emekçilerin üstün gayretlerini tebrik eder, başarılar dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

“Sadece iki kıtayı değil, medeniyetleri birleştiren, boğazın muhteşem gerdanlığı”

Çanakkale Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Esra Yüksel ise köprüye gerçekleşen ziyaret ile ilgili, “Sadece iki kıtayı değil, medeniyetleri birleştiren, boğazın muhteşem gerdanlığı…

AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’ın çağrısı üzerine, Belediye Başkanı Sayın Ülgür Gökhan ve siyasi partilerin Belediye Meclisi Grup Başkanvekilleri ile birlikte 1915 Çanakkale Köprüsü’nün şantiyesini ziyaret ettik.

“Köprünün büyüleyici ihtişamına tanıklık etmek bizim için çok kıymetli bir deneyim oldu”

Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’ın da bulunduğu ziyarette, çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldık. 318 metre yükseklikten köprünün büyüleyici ihtişamına tanıklık etmek bizim için çok kıymetli bir deneyim oldu.

Devletimizin gücünü gösteren devasa yatırımlardan biri olan ve önümüzdeki yıl hizmete açılması planlanan 1915 Çanakkale Köprüsü, şehrimizi her anlamda kalkındırıp, ileri taşıyacaktır. Bu vesileyle şehrimiz için gece gündüz çalışan Vekillerimiz Sayın Bülent Turan ve Sayın Jülide İskenderoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 18/04/2021, Pazar günü yayınlandı, 1229 defa görüntülendi
*