Bayramiç Beyazında mutlu son

Çanakkale’nin bir tarımsal ürünü daha, Avrupa Birliği’nde tescil oldu. Çanakkale’nin endemik tarımsal ürünü olan Bayramiç beyazı, Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret tescili aldı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de konuyla ilgili, “Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” paylaşımında bulundu.

Çanakkale’nin marka değerleri arasında bulunan, yıllardır üretimi ile göz dolduran, bölgenin endemik değerlerinden Bayramiç Beyazında mutlu sona ulaşıldı. Yıllardır coğrafi işaret tescili için gerekli girişimlerin yapıldığı ve bölgede konuyla ilgili verilen mücadele biliniyordu. Nihayetinde Bayramiç Beyazı coğrafi işaret tescilini aldı.

Konuyla ilgili Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli sosyal medya hesabı üzerinden değerlendirmede bulundu. Bakan Pakdemirli, “Çanakkale’mizin endemik ürünü Bayramiç Beyazı, Avrupa Birliği’nden coğrafi işaret tescili aldı. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bayramiç Ziraat Odası Başkanı İsmail Pehlivan ise sosyal medya hesabından, “Avrupa Birliği Coğrafi İşaret Tescili’nin alınmasında bizlere koşulsuz destek veren; Çanakkale Milletvekili AK Parti Grup Başkan Vekilimiz Av.Bülent Turan’a, Çanakkale Miletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na şahsım yönetimim, meclisim üyelerim, çiftçilerimiz ve Bayramiç halkı adına şükranlarımı sunar teşekkür ederim” paylaşımında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 18/04/2021, Pazar günü yayınlandı, 419 defa görüntülendi
*