Aman ha! cızzz!

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Koskoca insanlar,.Çoğu da kelli felli.Mürekkep yalamışlar.Tahsil terbiye görmüşler güya.Bazıları da az  ya da çok Tıp okumuş.Ortak noktaları nedir?Bu saydıklarımızın ortak noktaları,Aşıya karşı gelme. Aşı olmama.Aşıyı kötüleme.Neden? Çünkü “”Aşı, Çin işi. Çünkü aşı, Sayın Erdoğan’ın aşışı. Çünkü Cumhur İttifakının aşısı. Zaten, Corona diye bir illet yok. Uyduruyorlar. Aşı çakma”. Ne yazık ki, bu insanlarla birlikte yaşıyoruz. Aşı hakkı olup da, aşı olmayan sağlık çalışanlarının oranı,% 24,diğerlerinin de % 14 müş. Yazıklar olsun. Bunlar kendine Müslüman. Aşı olmadıklarında, diğer insanların haklarını da çiğnediklerini düşünemiyorlar. Bakınız. Dosdoğru söylüyoruz.”Aşı olmuyoruz. Bu hükümetin yaptığı hiçbir şeye inanmıyoruz. İsterse insanlar ölsün.Toplu kırım olsun.Biz AK partinin getirdiği aşıyı kullanmayız”.Net olarak, bu aymazların yaptığı işin özeti budur. Bunlar, Dolar yükseldikçe, yabancı bir ülkenin yetkilisi, Türkiye’yi kötülediğinde, göbek atanlar. Salgın yayılınca, hükümeti suçlayacak bir hata buldukları için sevinen insanlar. Türkiye mahvolmuş. İnsanlar hayatlarını kaybetmiş. Ekonomi çökmüş. Umurlarında değil. Varsa, yoksa hükümet gitsin. Doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız, hayatlarını ortaya koymuşlar. Birçoğu vefat etmiş. Bu insancıkları etkilemiyor. Tarihe bakarsanız, aşı karşıtlığı Taş devrinden beri sürüp geliyor. Bu insanlar da, taş Devrinden kalma, Fred Çakmaktaşlardır. Sağlığın siyaseti olur mu? Allahtan, aklıselim insanlarımız çoğunlukta. İktidarlar gelir, gider. Bu gün Sayın Erdoğan vardır. Yarın başka birisi gelir. Ancak hainlik bitmez… Devlet aşıyı zorunlu hale getirmeli. Aşı olmayanların,bazı yerlere ,devlet dairelerine,AVM lere girmeleri yasaklanmalı.. Seyahatleri kısıtlanmalı. Virüs yaymaları engellenmeli.

                        İftariyelik

Ramazan hilali görülmeyince, oruç tutmanın caiz olmayacağını bilen bir tiryaki, hilali görmemek için, evinin pencerelerini kapayıp perdeleri de sımsıkı örter: .Geceleri mahalle kahvesine giderken de, başını önüne eğermiş, Nasılsa bir su birikintisi içinde hilalin aksini görünce, ürkerek şöyle demiş:- Hey mübarek! Gözüme mi gireceksin, anladık işte ramazan başlamış!..****Adama sormuşlar :-Kaç gün oruç tuttun?-Hastalığım nedeniyle, ancak bir gün tutabildim! Demiş.
Aynı soru, orada bulunan Bektaşi’ye sorulunca, hiç istifini bozmadan yanıt vermiş :-Bu arkadaş benden bir gün fazla tutmuş!Sağlıcakla kalınız.


Bu haber 18/04/2021, Pazar günü yayınlandı, 321 defa görüntülendi
*