AK Parti: “El insaf!” dedi

“Umarım meclise taşınmıştır” demişti

Koronavirüs testi pozitif çıkan CHP İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses, geçtiğimiz günlerde bu kötü haberi sosyal medya hesabından duyurmuştu. O paylaşımın altına CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Geçmiş olsun. Umarım meclise taşınmıştır” yorumunu yaptı. O yoruma AK Parti İl Başkanı Naim Makas’tan tepki geldi. Makas, “Nelerden medet umdukları ortada! El insaf!” dedi.

Geçtiğimiz günlerde İl Genel Meclisi Başkanlığını CHP’den AK Parti’ye geçen Nejat Önder kazanmıştı. Tam o gün bir gün sonra CHP İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses, koronavirüs testinin pozitif çıktığını kamuoyuna sosyal medya hesabından duyurmuştu.

İl Genel Meclisi’nin başkanının seçileceği meclis toplantısında ise Nejat Önder’in bir sıra arkasında oturan CHP’li İl Genel Meclisi Üyesi İsmail Gürses’in koronaya yakalanması paniğe neden olmuştu. Gürses’in sosyal medyadan koronavirüse yakalandığı paylaşımının altına ise dikkat çekici bir yorum yapıldı. O yorum, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural’a aitti.

Gürses, “Bugün yaptırdığım covid testi pozitif çıktı. 10 gün karantinadayım” ifadelerini kullandı. O paylaşımın altına, CHP İl Başkanı Ural ise, “Geçmiş olsun. Umarım meclise taşınmıştır” yorumunda bulundu. O yoruma ise AK Parti İl Başkanı Naim Makas tepki gösterdi.

Makas yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında, “Söylemiştik, “CHP siyaseten bitmiştir” diye.

Alın bir örnek daha. Nelerden medet umdukları ortada!

Bir kez daha CHP’nin, teşkilatını ve partisini yönetmeye niyeti olmadığını açıkça görüyoruz. Siyasi menfaatleri uğruna, insani değerlerini bile feda ettiğini gördüğümüz bu zihniyet, kendisini bir kez daha ifşa etmiştir. İnsanlığın hiçbir yerine sığdıramadığımız bu tabloyu; en güçlü şekilde kınıyor, kamuoyunun vicdani takdirine bırakıyorum.

El İnsaf!” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 230 defa görüntülendi
*