2 metreye sıkıştık

Geçtiğimiz gün İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kordon boyu, yeni kordon, Kepez-Dardanos-Güzelyalı sahil şeridi ve Özgürlük Parkı ile Halk Bahçesi kullanıma kapatıldı. Bu alanlara bariyerler çekildi. Artan koronavirüs vakaları dolayısıyla alınan önlem kafalarda soru işareti bıraktı. 20 metrelik yürüyüş mesafesi bulunan kordon boyu kullanıma kapanırken, vatandaş kordonda 2 metrelik kaldırıma sıkıştı.

İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile kordon boyu, yeni kordon, Kepez-Dardanos-Güzelyalı sahil bandına bariyerler yerleştirilerek, vatandaşın kullanımına kapatıldı. Geçtiğimiz sene Nisan ayında da aynı karar alınırken, aradan geçen 1 yıllık süre sonunda, Çanakkale başladığı yere geri dönmüş oldu.

Çanakkale Belediyesi’nden edinilen bilgiye göre kordon boyunun genişliği, yol ile beraber (Kayserili Ahmet Paşa Caddesi) yaklaşık 30 metre. Yolun genişliğini aradan çıkartıldığı zaman kordon boyunda vatandaşların Golf Aile Çay Bahçesi’nden, Şakir’in Yeri’ne kadar yaklaşık 20 metrelik bir yürüme alanı mevcuttu.

Bu 20 metrelik yürüme alanı, kordon boyunda kalabalık bir şekilde vakit geçirildiği, vakaların artışında kalabalığın önüne geçilmesi için bariyerlerle kapatıldı. Ayrıca, kordon boyunun yan tarafında kalan kaldırım da bariyerlerin arkasında kalmış oldu.

Çanakkaleliler için kordon güzergahında yürüyecekleri tek yer Valilik önünden, İskele Meydanı’na kadar olan alandaki 2 metrelik kaldırım kaldı. Kentliler 2 metrelik, sosyal mesafenin ortadan kalktığı kaldırımda sıkışıp kaldılar.

Öte yandan, Kayserili Ahmet Paşa Caddesi üzerinde bulunan Ziraat Bankası önündeki çalışmadan dolayı da, kaldırımda daralma meydana geldi. Kordon kapanınca ortaya sıkışık bir görüntü çıkmış oldu.

Tunahan Ünsal

 

 


Bu haber 16/04/2021, Cuma günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*