Kafeler kapanıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında, kısmi kapanma sürecine girdik. Kısmi kapanma sürecinde ise 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar çalışmalarına ara verecek olan iş kolları belirlendi. En çok merak edilen yerlerden olan kafeler ise 17 Mayıs’a kadar hizmetlerini askıya alacaklar.

Koronavirüs sürecinde, alınan tedbirler arttırıldı. Günlük vaka sayıları 55 binin üzerine çıktı. Vaka sayılarının hızla artması ile birlikte kısmi kapanma süreci de fiilen başlamış oldu.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede, iş yerlerinde çalışmaya 17 Mayıs Pazartesi gününe kadar ara verecek olan sektörler belirlendi.

Genelgede kapanacak olan iş yerleri ile ilgili, “Aşağıda belirtilen işyerlerinin faaliyetlerine 17 Mayıs 2021 Pazartesi gününe kadar geçici olarak ara verilecektir.

Halı saha, yüzme havuzu, spor salonu, güzellik merkezi/salonları, hamam ve saunalar, lunaparklar ve tematik parkları, Kahvehane, kıraathane, kafe, dernek lokali, çay bahçesi gibi yerler, İnternet kafe/salonu, elektronik oyun yerleri, bilardo salonu gibi yerler.

Çay ocakları ise masa, sandalye/taburelerini kaldırmak ve sadece esnafa servis yapmak kaydıyla faaliyetlerine devam edebilecek” ifadeleri kullanıldı.

Genelgeye göre kafeler kapanırken, çay ocakları açık kalacak. Çay ocakları sandalye ve masa olmadan sadece esnafa çay hizmeti sunacak.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/04/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 201 defa görüntülendi
*