CHP sordu: “128 Milyar dolar nerede?”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. “128 Milyar Dolar nerede?” sorusu CHP tarafından bir kez daha sorulurken, yapılan basın açıklamasında, “128 milyar dolar nerede? Sorumuzu, cevap alıncaya kadar sormaya devam edeceğiz. Bu bizim demokratik görev ve sorumluluğumuz” ifadeleri yer aldı.

CHP İl Başkanlığı tarafından dün saat 13.00’te, Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. Yapılan basın açıklamasını CHP İl Yönetiminden Hüseyin Çay ve Merkez İlçe Yönetiminden Yıldıray Gürler okudu.

CHP tarafından yapılan basın açıklamasında, “Türkiye’deki emniyet güçlerimize ve savcılarımıza sormak istiyoruz: Kanunları, yasaları statüsü ne olursa olsun herkese eşit uygulamak kusur mu? AKP’ye sormamıza gerek yok. Onların durduğu yer belli. AKP’ye göre herkese eşit, adil davranmak büyük kusur. Çünkü onlar bu milletin polisini milletin canını, malını korumakla; asayişini sağlamakla görevli devlet görevlileri olarak görmüyor.

İktidar; devlet, hukuk tanımıyor. Bu devletin, AKP’den büyük olduğunu kabul etmiyor. İktidar devletimizin, milletimizin polisini, kendi bekasının bekçisi olarak görüyor! Polisle milleti karşı karşıya getiriyor. Polis, iktidarın lebalep kongrelerini aldığı talimat gereği seyrederken, mecburiyetten sokağa çıkan işsiz vatandaşı çevirip maskesi yok diye ceza kesiyor. Bu milletin 128 milyar dolar parasının nereye, kimlere gittiği belli değil; polis, “128 milyar nerede” diye soranların peşine düşüyor.

AKP’nin bu aymazlığı, dün akşam, Çanakkale’mizde maalesef polis teşkilatını da utandıracak bir olaya neden oldu. Kentimizdeki billboardlara astığımız, hiçbir hakaret, aşağılama içermeyen; sadece milletin olan parasının hesabını soran, “128 milyar dolar nerede?” afişlerimiz, savcılık ya da mahkeme kararı olmaksızın; hukuksuz bir şekilde emniyet güçleri tarafından söküldü.

Milletin parası uçmuş gitmiş, nerede olduğu belli değil; polisler, savcılar kayıp paranın akıbetini araştıracağına; 128 milyar dolar nerede diye soranların sesini kısmaya çalışıyor! Bu milletin polisini; hukuksuz davranmaktan geri duramayacak kadar iktidarın kıskacına almaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Şimdi soruyoruz; halkımızın güvenmek istediği polis bunu yaparsa, bu milletin canını, malını kim koruyacak? Polis, bundan sonra bu topluma nasıl güven verecek? Bir ülke bu şekilde ayakta kalabilir mi?

Buradan haykırıyoruz! Haykırmaya da devam edeceğiz! 128 milyar dolar demek, bu ülkede henüz doğmamış çocukların dahi hakkı demek! Bu milletin hakkını size yedirmeyeceğiz! İster afişlerimizi söktürün, ister sesimizi kısmak için elinizden geleni ardınıza koymayın! Bu milletin parası nerede? 128 milyar dolar nerede? Sorumuzu, cevap alıncaya kadar sormaya devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 14/04/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 1023 defa görüntülendi
*