Siyasilerin Ramazan ayı mesajları

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkaleli siyasiler ramazan ayı nedeniyle mesajlar yayınlayarak iyi dileklerini kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ramazan ayı dolayısıyla ortak bir mesaj yayımlayarak; “Rahmeti, fazileti, affı ve bereketi bol, on bir ayın sultanı Ramazan ayına erişmenin mutluluğu içindeyiz. Ramazan ayı bizlere kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin önemini, paylaşmanın ve dayanışmanın mutluluğunu hatırlatan en güzel vesilelerden biridir. Ramazan ayının manevi ikliminden istifade etmeye gayret ederken, bu mübarek ayda millet olarak sahip olduğumuz kadim değerleri doya doya yaşama imkanı buluruz. İçinde bulunduğumuz salgından dolayı, daha önceki yıllardan farklı bir süreç yaşıyor olsak da aynı sofranın etrafında kalabalık iftarlar ve sahurlar yapamayacaksak da Ramazan ayı güzellikleriyle bizlere manevi bir atmosfer yaşatacaktır. Bu duygularla, Çanakkaleli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan ayını tebrik ediyor; bu mübarek ayın tüm insanlığa huzur, sağlık ve esenlik getirmesini niyaz ediyoruz.” dediler.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Ramazan ayını karşılama mesajı şu şekilde; “Ramazan ayı, bizleri birleştiren, paylaşımlarımızı ve dayanışmayı artıran, yılın çok özel zamanlarından biridir.  Hem bu kıymetli ayın manevi yoğunluğunu hem de önceki senelerde hiç aksatmadan gerçekleştirdiğimiz, mahalle kültürünü ve dayanışmayı daha içten hissettiğimiz ve hep bir arada bulunduğumuz iftar sofralarımızı çok özledik. Ne yazık ki, bu sene de salgın hastalık riski nedeniyle iftar sofralarında buluşamayacağız. Bununla birlikte sağlıklı günlere kavuşmak hem Ramazan ayını hem de bayramlarımızı yeniden coşkuyla ve bir arada kutlamak, eski normalimize bir an önce dönebilmek adına maske, mesafe, hijyen kurallarına uymanın önemini bir kez daha hatırlatmak isterim. Yılın bu kutsal zamanında hepimiz için öncelikle sağlıklı günler temenni ederken, Ramazan ayının bolluk, bereket ve huzur getirmesini diliyor, herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Ramazan ayı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla nefislerin terbiye edildiği, sevgi, barış, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının manevi dünyamızı nurlu bir ışık gibi aydınlattığı Ramazan’ın İslam aleminde şüphesiz ki özel bir yeri vardır. Dünya genelinde etkili olan koronavirüs salgını dolayısıyla, bu Ramazan ayında ibadetlerimizi evlerimizde yapacağız. Keza, salgın tedbirleri kapsamında toplu iftar etkinlikleri de maalesef gerçekleştirilemeyecek. Tüm vatandaşlarımızdan, insan sağlığını önceleyen pandemi tedbirlerine uymalarını önemle istirham ediyorum. Rabbim, sabır ve tevekkül ayı olan Ramazan’ın feyz ve bereketinden istifa edebilmeyi bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan ayının başta Çanakkale’miz olmak üzere tüm İslam alemine sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor; hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 


Bu haber 13/04/2021, Salı günü yayınlandı, 196 defa görüntülendi
*