Kısmi Kapandık

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugün saat 15.00’te başlayan kabine toplantı sonrasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kamuoyu açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin merakla beklediği Ramazan ayı ile ilgili kısıtlamaları kamuoyu ile paylaştı. 

Ramazan ayında uygulanacak kısıtlamalar; Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması aynı şekliyle devam edecek. Hafta içi uygulanan saat kısıtlaması ise akşam 21.00’den 19.00’a çekildi. Artık hafta içi saat 19.00’dan sonra evde olunacak.

Kamu kurumları esnek çalışma modeline geçtiler. Kamuda mesai saat 16.00’da son bulacakken, dönüşümlü çalışma uygulanacak. Şehirler arası seyahat zorunlu olmadıkça kısıtlandı. Öte yandan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşların toplu ulaşım araçlarını kullanmaları kısıtlandı. Otellerin sadece kendi müşterilerine hizmet verecekleri ifade edildi. Oteller artık müşterileri dışında olan vatandaşlara hizmet veremeyecekler.

Eğitimde okul öncesi, 8.sınıflar ve 12.sınıflar dışında tüm kademelerde uzaktan eğitime geçildi.

Kıraathane, çay bahçesi, lokanta, lokal, spor salonu ve benzeri faaliyet gösteren işletmeler bayram sonrasına kadar kapalı kalacak. Lokanta ve kafeler bayram sonuna kadar paket servis ile çalışacaklar.

Düğün, nikah, nişan, kına, genel kurul toplantıları bayram sonuna kadar yapılamayacak.

2 hafta sürecek olan kısmı kapanma uygulaması yarın akşam saat 19.00 itibariyle yürürlüğe girecek.

Haber Merkezi 


Bu haber 13/04/2021, Salı günü yayınlandı, 288 defa görüntülendi
*