“Çanakkale ihtiyacım var”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sosyal medyada, 2018 yılında bir hesap kullanıma açıldı. Açılan hesap üzerinden ihtiyaç sahibi vatandaşlar ile yardımsever kentliler bir araya geliyorlar. “Çanakkale ihtiyacım var” isimli grup, son zamanlarda bir hayli geniş kitlelere ulaşırken, günde ortalama 20 aileye ulaşıldığı bilgisi paylaşıldı.

Çanakkale’de, 2018 yılında bir facebook grubu oluşturuldu. Oluşturulan facebook grubunun adı “Çanakkale ihtiyacım var” olurken, grup kısa sürede birçok kişiye ulaştı. Binlerce Çanakkale’nin erişim sağladığı grupta yardımsever ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar bir araya geliyorlar.

Grubun kurucusu ve hayata geçmesinde emeği olan Melis Durusoy Temizel, gazetemize konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

Temizel tarafından yapılan bilgilendirmede, “Yıllardır Çanakkale ihtiyaç sahibi aileler ve vatandaşlarla bir araya geliyoruz.  Çok ihtiyaç sahiplerini gördüm. Böylelikle bir elin nesi var iki elin sesi var, birlikten kuvvet doğar diye düşündüm ve bu grubu kurdum.

Nitekim de 3 senedir Türkiye genelinde, öncelikle Çanakkale ili ve ilçeleri olmak üzere yardımlarımız gerekli doğrulamalar sonucunda ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor.

Başka şehirlerdeki kişileri detaylı güvenlikten geçiriyoruz. Muhtarlıklar sayesinde gerçekten ihtiyacı olanlara yardımları ulaştırmanın mutluluğu paha biçilemez. Bu grubu hele ki şu pandemi döneminde iyi ki kurmuşum diyorum. Ortalama günde 20 aileye ulaşıyoruz.

Önceliğimiz; gıda ihtiyaçları, bebek mama ve bezi ve son olarak da eğitim… Bazı öğrencilerimize pandemi döneminde online dersten dolayı tablet gönderdik. Grubumuzu tamamen siyasetten arındırılmış bir şekilde yönetiyoruz. Siyasi görüşü, ideolojisi farklılık gösteren birbirinden farklı vatandaşlarla bir arada organize bir şekilde hareket ediyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 13/04/2021, Salı günü yayınlandı, 314 defa görüntülendi
*