Patates ve soğan vatandaşa dağıtılacak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Toprak Mahsulleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan patates ve kuru soğanı maliyet fiyatına satın alarak, Valilikler aracılığı ile Ramazan ayında ücretsiz dağıtacak. Konuyla ilgili bilgilendirmede bulunan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, “Alınan patates ve soğanların satışı yapılmayacak” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’ndan yapılan bilgilendirmede, “Toprak Mahsulleri Ofisi, çiftçinin elinde kalan yemeklik patates ve kuru soğanı maliyet fiyatına satın alarak Valilikler aracılığıyla Ramazan öncesi ücretsiz dağıtılacak” ifadeleri kullanıldı.

Toprak Mahsulleri Ofisi sadece üreticilerden yemeklik patates ve soğan alacak. Tüccar, aracı veya başka kesimlerden patates ve soğan alımı yapılmayacak. Bunun tespiti için üreticinin Çiftçi Kayıt Sistemi’ndeki patates üretim alanına ve üretim miktarına bakılarak alım yapılacak.

Alınan patates ve soğanların satışı yapılmayacak. Valilikler aracılığıyla İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından ihtiyacı olan yurttaşlara ücretsiz dağıtılacak.

Yemeklik patates ve kuru soğan çiftçiden maliyet fiyatına satın alınacak. Kilosunun 50-60 kuruştan alınması öngörülüyor.

Yemeklik patates ve kuru soğan alımında dikkat edilecek bir başka önemli konu ise ürünlerin tüketilebilir olması. Çürümüş, kullanılamaz durumdaki ürünler satın alınmayacak.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 184 defa görüntülendi
*