“CHP’ye akıl vermek size mi kaldı!”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP İl Başkanlığında basın açıklamasında bulundu. Başkan Ural yapmış olduğu basın açıklamasında gündem değerlendirmesinde bulunurken, AK Parti ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, “Gidiyorsunuz! Kumpaslarla harcayacağınız vakti, siyaset üretmeye harcasaydınız edineceğiniz siyasi tecrübe, sonunuzun yaklaştığını görmenizi sağlardı. Fakat gözleriniz kör, kulaklarınız sağır!” ifadelerinde bulundu.

CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, CHP İl Başkanlığı’nda, saat 11.00’de basın açıklamasında bulundu.

Ural yapmış olduğu açıklamada, “AKP il teşkilatı, kumpasçılıklarını marifetmiş gibi sergilemekten çekinmeyecek kadar siyaseten yitik, bitik noktaya geldiğini ilana devam etmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi hakkında kimsenin bize, hele hele topluma akıl vermesi haddine değildir. Zira Cumhuriyet Halk Partisinde her süreç şeffaf ve tüm topluma hesap verebilir şekilde ilerler.

“128 Milyar dolar nerede diye sormaya devam edeceğiz”

Gayri meşru engelleme girişimlerinize rağmen 128 Milyar dolar nerede diye sormaya devam edeceğiz. Çünkü bu bizim demokratik görev ve sorumluluğumuzdur. Bu soru karşısında sessiz kalanları bu şehrin insanları unutmayacaktır…

“Bu siyaseti kendimize de şehrimize de güzel Ülkemize de yakıştırmadık; yakıştırmıyoruz!”

Bu siyaseti kendimize de şehrimize de güzel Ülkemize de yakıştırmadık; yakıştırmıyoruz! Kendisine ve Ülkemize bu siyaseti yakıştıranları, toplumun er ya da geç siyasetin mezarlığına gömdüğünü çok iyi biliyoruz. Ülkemizin tarihiyle eşit olan Partimizin tarihi, ilkeleriyle yürümüş ve gerekirse bunun bedelini de ödemiş onlarca örnekle doludur.

Emekli Amiraller mesleği itibariyle denizci olmaları nedeniyle, Montrö sözleşmesinin fesh edilmesinin ülkemizin yararına olmayacağını bir açıklama ile duyurdular. Amirallerin mektubunu darbe çığırtkanlığı üzerinden bastırmak olsa olsa AKP ye mahsusu bir özelliktir. Demokratik siyasete darbe yapmak konusunda oldukça usta olanların, bir bilgilendirme notu üzerinden bir hezeyan yaratması, siyasal İslam’ın yapısına uygun bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır.

“AKP hayvanat bahçelerindeki aslanların yüksek sesle kükremelerini dahi bu ses darbenin ayak sesidir, diyerek bir gündem yaratmaktan asla çekinmez”

AKP hayvanat bahçelerindeki aslanların yüksek sesle kükremelerini dahi bu ses darbenin ayak sesidir, diyerek bir gündem yaratmaktan asla çekinmez. Yapısında ahlaki değerler olmayan bir anlayışa karşı; ikircikli davranmak bu ülkenin menfaatine değildir. Önemli olan gündemi istediği gibi belirleme alışkanlığı kazanan bir anlayışa karşı dik durabilmektir.

“Ülkeyi yönetemiyorsunuz”

Ülkemizin geleceğine dair umut olacak tek bir söz üretemeyen, söyleyecek tek bir kelimesi dahi kalmamış, çürümüş bir siyasetin gürültüsüne Çanakkale’mizin de ülkemizin de ihtiyacı yok ! Ülkeyi yönetemiyorsunuz. Kendi partinizi bir arada tutamıyorsunuz. Asırlık çınar CHP’ye akıl vermek size mi kaldı!

“Gidiyorsunuz”

Gidiyorsunuz! Kumpaslarla harcayacağınız vakti, siyaset üretmeye harcasaydınız edineceğiniz siyasi tecrübe, sonunuzun yaklaştığını görmenizi sağlardı. Fakat gözleriniz kör, kulaklarınız sağır! Biz gücümüzü toplumdan, bu kentin insanlarından alıyoruz. Siz ise zayıflığınızı örtmek için entrika, yalan, dolan, iftira peşinde koşmaktan hala vazgeçmiyorsunuz!

Tarih gösteriyor ki; Tek derdi koltuk ve rant olanları; siyasi ahlaktan nasibini almamışları; kumpaslarla, entrikalarla milletin karşısına çıkanları millet affetmiyor!” ifadelerinde bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 12/04/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 209 defa görüntülendi
*