“Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Ümit Ural dün Nejat Önder’in İl Genel Meclisi’ne beklenmedik biçimde aday olmasıyla ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi. İl Genel Meclisi üyelerinin de katıldığı açıklamada; “Tüm Kamuoyunun bilmesini isteriz ki CHP Çanakkale İl Örgütü tüm üyeleri ile birlikte dimdik ayaktadır. Bu ihanete prim vermeyecek ve iktidar yürüyüşünü her zamankinden daha kenetlenmiş bir şekilde devam ettirecektir.” ifadelerine yer verildi.

Başkan Ural’ın açıklamasının tamamı şu şekilde; “Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale İl Genel Meclisi Grubu olarak 05.04.2021 tarihinde toplanmış ve İl Genel Meclis üyemiz Sayın Nihat Öner, İl Genel Meclis Başkanı adayı olarak grup kararı ile belirlenmiştir. Tüm partililerimizin bildiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi Tüzüğü alınan grup kararlarına uymayı gerektirir.

Buna rağmen 06.04.2021 tarihinde yapılan İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde partimizin başkan adayı olarak Sayın Nihat Öner demokratik bir seçim sonucunda grup kararı ile belirlenmiş olmasına rağmen beklenmedik bir şekilde Nejat Önder son dakikada başkanlık adaylığını açıklamış, AKP – MHP ve 1 CHP Üyesinin oylarıyla İl Genel Meclisi Başkanı seçilmiştir.

“Siyasi etiğe, insanlığa ve de Sosyal Demokrat değerlere uymayan ihanet”

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki; partimizin grup kararına uyan tüm İl Genel Meclis üyelerimize ve 2 yıldan beri İl Genel Meclis Başkanlığı görevini sürdüren Sayın Sadık Göğüsgeren’e hizmetlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İl Genel Meclis Üyelerimizin bundan sonraki 3 yıl içinde görevlerini başarıyla sürdüreceklerine ve Çanakkale halkına en üst düzeyde hizmetlerine devam ettireceklerine olan inancımız tamdır.

Çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin İlke ve etik değerlerinde hizmet etmek için makam ve koltuğa ihtiyaç yoktur. İlkeli ve Ahlak sahibi olmak yeterlidir.

Burada üzerinde durulması gereken, defalarca partimizin İlçe Başkanlığı ve bir dönem İl Başkalığını yapmış bir kişiliğin grup kararının üzerinden 24 saat geçmeden siyasi etiğe, insanlığa ve de Sosyal Demokrat değerlere uymayan ihanetidir.

“Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır”

Bu yapılan partimize, Çanakkale halkına ve kendisine oy veren seçmenin iradesine ihanettir. Bu ihaneti Çanakkale halkı unutmayacaktır. Çünkü bizim inancımıza göre makamlar gelir geçer, kalıcı olan insanlık onurudur. Gerek dünya gerek Ülkemizin tarihi siyasi ihanetlerin örnekleriyle doludur. Bu ihanetleri yapanların hepsi tarihin çöplüğünde yerlerini almışlardır.

“Nejat ÖNDER AKP Siyasetinin kirli bir örneğidir”

Nejat ÖNDER AKP’nin ülkemize getirdiği çürümüş ve kaypak siyasetin bir sonucudur. Nejat ÖNDER makam için, rant için tüm değerlerin yok edildiği, pazarlık aracı haline dönüştürüldüğü AKP Siyasetinin kirli bir örneğidir.

Tüm Kamuoyunun bilmesini isteriz ki ;

CHP Çanakkale İl Örgütü tüm üyeleri ile birlikte dimdik ayaktadır. Bu ihanete prim vermeyecek ve iktidar yürüyüşünü her zamankinden daha kenetlenmiş bir şekilde devam ettirecektir.”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 11/04/2021, Pazar günü yayınlandı, 374 defa görüntülendi
*