Defnettikleri babalarının yaşadığını öğrendiler

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İsimleri aynı olan iki hastanın sevk esnasında evrakları karıştı. Yanlış aileye ölüm haberi verilmesi üzerine defnettikleri kişinin babaları olduğunu düşünen aile babalarını hastane de karşılarında görünce şaşkınlık içinde kaldı. Diğer ailenin ise ölen yakınlarını bu süreç boyunca aradıkları öğrenildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde isimleri aynı iki hastanın sevk esnasında evrakları karıştı. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne sevk edildiği gece vefat eden Recep Yılmaz’ın (69) ölüm haberi Recep Çelik’in (93) ailesine verildi. Recep Yılmaz’ın cenazesi filyasyon ekibiyle birlikte Recep Çelik’in aile mezarlığına eşinin yanına defnedildi. Daha sonra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi’nden babalarının orada olduğuna dair telefon alan aile hastaneye gidip defnettikleri babalarının yaşadığını görünce şaşkınlık içinde kaldı.

Recep Yılmaz’ın ailesinin de bu süreçte hastalarına ulaşmaya çalıştıkları bilgisine ulaşıldı. İki ailenin de konu ile ilgili olarak şikâyette bulunduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

 

 


Bu haber 08/04/2021, Perşembe günü yayınlandı, 319 defa görüntülendi
*