5 pozitif vaka ile eğitime devam

Çanakkale’nin en köklü eğitim kurumlarından birisinde, son günlerde koronavirüs vaka sayıları yükseldi. 5 pozitif vaka olduğu öğrenilirken, okulda yüz yüze telafi sınavlarına devam edildiği belirtildi. Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, “Okullardan gelen koronavirüs pozitif haberlerinde ciddi şekilde artış var. Öğretmenler, öğrenciler ve veliler tedirgin” ifadelerinde bulundu.

Çanakkale’de son 1 aylık süreçte vaka sayıları ciddi şekilde artış gösterdi. Çanakkale, 81 il arasında 100 bin kişide en yüksek vaka sayısına sahip 4.il konumunda. Çanakkale’deki risk artarken, okullarda yüz yüze telafi sınavlarının devam ettiği gözlendi.

Edinilen bilgiye göre Çanakkale’nin en köklü liselerinden olan Çanakkale Anadolu Lisesi’nde, 5 pozitif vaka görüldüğü, eğitimcilerin izolasyonda oldukları, okulda 5 pozitif vaka görüldüğü halde yüz yüze telafi sınavlarının devam ettiği öğrenildi. Bir diğer bilgiye göre ise öğrencilerin ortaya çıkan tablodan tedirgin oldukları ve yüz yüze telafi sınavlarına katılımın çok az olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Yasin Hacımusalar, “Okullarda yüz yüze öğrenciler ile birebir temasta olan eğitimcilerin aşılanması gerektiği ihtiyacını yineliyoruz. Okullardaki risk her geçen gün artmaya devam ediyor. Çanakkale Merkez’de ve ilçelerdeki okullarımızdan, son zamanlarda gelen koronavirüs pozitif haberleri artış gösterdi” dedi.

Ortaya çıkan tablodan hem eğitimciler hem öğrenciler hem de veliler tedirginlik duyduklarını ifade ettiler.

Tunahan Ünsal


Bu haber 08/04/2021, Perşembe günü yayınlandı, 769 defa görüntülendi
*