“Kimse kendisiyle bizleri karıştırmasın”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il ve ilçe yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık Belediye Meclisi’nde kendisini itham altında bırakan tartışmalara cevap vererek konuya açıklık getirdi.

CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık’ın açıklamasının bir kısmı şu şekilde; “Çanakkale Belediye Meclisinde Adalet ve Kalkınma Partili Meclis Üyesinin Denetleme Kurulunda yaptığı denetlemeler üzerinden şahsımı da ilgilendiren ve direk hedef alan kamuoyunda itibarsızlaştırma operasyonu söylemi geliştirilmiş. Bu aslında sorumlu davranması gereken Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez İlçe Başkanı tarafından da sosyal medyada paylaşılmış.

“Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak benim bir kârım olmadı”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Cumhuriyet Halk Partili Belediye ile iş yapmış, ticaret yapmış ve bundan para kazanmış değildir. Malumunuz 2020’nin 11 Mart’ında ilk korona vakası açıklandı. Ondan sonra hızlıca salgın sürecinde ne yapılacağı ne yapılmayacağı ile ilgili refleksler geliştirildi. İlk etapta maske önemsenmedi ama dezenfektan konusu çok önemsendi. İçerisinde Çanakkale Belediyemizin de olduğu yerel yönetimler de toplu olunan yerlerde kullanmak maksadıyla dezenfektan ihtiyacı içerisine girdi. Çünkü olması gereken sağlık hizmetlerini yerine getirmesi gereken devletimiz bu konuda maalesef yeterli çalışmayı yapamadı. Bizim yerel yönetimlerimiz de bu konuda ellerinden geldiğince kamu sağlığını kendilerine görev addettiler ve dezenfektan tedariki arayışına girdiler. Bu noktada çok farklı rakamlar telaffuz edilmiş. Belediyedeki arkadaşlarda dezenfektan maddesi olarak kullanılmak üzere hidrojen peroksit bulabilir miyiz diye sordular. Dezenfektan için 80-90 bin lira gibi rakamların telaffuz edildiği dönemde kamu yararını göz önüne alarak, onların sağlıklı bir ürünü spekülatif bir fiyattan almamalarını sağlamak adına biz de araştırdık ve yaklaşık 38 bin liralık bir fatura kestik. Diğer yerlerden de fiyat almışlar ancak en uygunu bizden olduğu için biz bunu tedarik ettik. İvedi bir şekilde sağlanması gereken dezenfektan malzemesi sağlandı ve Çanakkale halkı nispeten ürünü daha erken elde etti. Belediye görevini yaparken biz de bunun kolaylaştırıcısı olduk. Yoksa bu satıştan Cumhuriyet Eczanesi Mesul Müdürü olarak ve Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak benim bir kârım olmadı. Bilmeniz için söyleyeyim bugün itibariyle verilen 38 bin liralık malın 14 bin lirası hesabımıza yatırılmıştır. Hala 24 bin lira alacaklıyız.

“Kimse kendisiyle bizleri karıştırmasın”

Yani biz bu rant işinden anlamıyoruz. Kimse kendisiyle ve çevresiyle ve yakınlarıyla bizleri karıştırmasın. Herhangi bir yerden aldıkları veriyi Cumhuriyet Halk Partisi’ni yıpratmak adına ucuz bir şekilde kullanmasın.” dedi.

Ş. Ezgi Tuncel

 

 


Bu haber 06/04/2021, Salı günü yayınlandı, 205 defa görüntülendi
*