Federasyon işkencesi

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz hafta koronavirüs pozitif teşhisi konulan Çanakkale Belediyesporlu voleybolcular, Pazartesi günü karantina süreleri biter bitmez, Çarşamba günü maça çıkmak zorunda kaldılar. Hastaneden dün taburcu olan Antrenör Vedat Mekik takımının başında maça çıkarken, ortaya çıkan tablo Voleybol Federasyonu’nun sporculara işkencesi olarak yorumlandı.

Sigorta Shop Kadınlar 1.Ligi’nin 20.hafta karşılaşmasında, Çanakkale Belediyespor, sahasında Edremit Belediyesi Altınoluk’u konuk etti. Geçtiğimiz hafta koronavirüs testleri pozitif çıkan sultanlar 10 gün karantinada kaldılar. 10 günlük süreçte tam olarak iyileşmedikleri görülen voleybolcuların, müsabaka sırasında öksürdükleri gözlendi.

Öte yandan bir gün önce tedavisi sona eren antrenör Vedat Mekik ise deyim yerindeyse, hastaneden çıktığı gibi takımının başında maça çıkmak zorunda kaldı. Ortaya çıkan tablo Edremit temsilcisinin sporcularına da rahatsız etti. Sporcular her fırsatta ellerini dezenfektanla sildiler, maske takmaya gayret ettiler.

Başantrenör Vedat Mekik ise, müsabakanın birinci setinde tribüne çıkarak, maçı tribünden oturarak takip etti.

Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi olan Çanakkaleli Salih Yıldız’dan, spor severler aktif bir tutumla, federasyona müsabakanın oynanmaması için baskı yapması gerektiğini beklediler.

Öte yandan, sporcular sahada öksürüyorken, antrenör hastaneden yeni çıkmışken, belediyesporlu iki voleybolcunun daha karantina süresi bitmemişken, Voleybol Federasyonu’nun müsabaka oynansın baskısı işkence olarak yorumlandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 31/03/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 255 defa görüntülendi
*