“Doğru bilgi akışı yapılmaması işimizi zorlaştırdı”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Prof. Dr. Alper Şener, salgın süresince nelerin yanlış yapıldığını madde madde özetledi. Şener, “Sağlık personeline doğru bilgi akışı yapılmaması işimizi çok zorlaştırdı” dedi ve ekledi, “Sağlık personeli tükendi, moral motivasyon bitti.”

ÇOMÜ Hastanesi’nde, koronavirüs süresince aktif bir şekilde çalışan ve bizzat görev alan Prof. Dr. Alper Şener, son sosyal medya paylaşımı ile yine dikkat çekti. Şener, sosyal medya hesabı üzerinden salgın süresince nelerin yanlış yapıldığını özetledi. Ayrıca nelerin yapılması gerektiğini de yazdı. O paylaşım kısa sürede birçok etkileşim aldı.

Prof. Dr. Alper Şener, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla dikkat çekti. Prof. Dr. Şener, nerelerde hata yaptık derken, tek tek yapılan yanlışlıkları sıraladı.

Şener paylaşımında, “Önlemlere uyum az. Maske dedikçe hala gerçekten koruyor mu diyenler var. Alan dışı-hekim dışı herkes korona uzmanı oldu. O kadar ki kimse yadırgamıyor. Gayet normal görünüyor! Herkesin fikri var. O kadar ki PCR testini bile sorgulayan bir grup çıktı ortaya.

Pozitif vaka hasta tanımında ki karmaşa güveni sarstı. Artık herkes her şeyi sorguluyor. Kelle paça hariç… Sağlık personeli tükendi, moral-motivasyon bitti. Filyasyon gibi çok zorlu bir süreçte ne yazık ki sağlık personeline doğru bilgi akışı yapılamaması işimizi zorlaştırdı.

Aşılar ile ilgili kesinliği olmayan bilgiler ulu orta tartışıldı. Aşılara güven sarsıldı. Hala kafasında soru işareti olanlar var” ifadelerinde bulundu.

Şener paylaşımında yanlışlıkları sıralarken, aynı zamanda çıkış yolunun reçetesini de kamuoyu ile paylaştı. Çıkış yolu ise, “Önlemlere toplumsal mutabakat ile tam uyum şart. Maske, mesafe, el hijyeni, kapalı alandan uzak durun.

Şikayetiniz var ise PCR testinizi yaptırın ve temaslı takibi için doğru bilgi verin. Aşı sıranız gelince, randevunuzu alın ve aşınızı yaptırın” ifadeleri ile özetlendi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/03/2021, Salı günü yayınlandı, 258 defa görüntülendi
*