Çanakkale’de 340 bin kişiye hizmet veriyorlar

4 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin yanı sıra Bursa, Balıkesir ve Yalova’da 5 milyon kişiye hizmet veren Limak Enerji, enerjinin tasarruflu ve verimli kullanılmasına yönelik farkındalık çalışmalarına devam ediyor. Çanakkale’de toplamda 340 bin müşteriye hizmet veren Limak Enerji’nin bölgedeki müşterileri, online kanala ilaveten 17 farklı noktadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Enerji Danışmanım projesiyle enerjinin tasarruflu kullanılması konusunda vatandaşları bilinçlendirmeyi amaçlayan şirketin saha çalışması bu ay Çanakkale’de gerçekleşti. Limak Enerji ekibi, farklı sektörlerde hizmet veren iş yerlerini ziyaret ederek hem genel tasarruf önerileri hem de özel durumlara göre verimlilik yöntemlerini aktardı. Limak Enerji ayrıca Çanakkale’deki enerji tüketimine ilişkin güncel verileri de paylaştı.

Çanakkale’de toplamda 340 bin müşteriye hizmet veren Limak Enerji’nin bölgedeki müşterileri, online kanala ilaveten 17 farklı noktadan işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Şirket, sanayi ve ticarethane abonelerine yıl boyunca hem indirimli hem de sabit fiyatlarla elektrik temin ederek pandemi sürecinde de rekabetçi ve indirimli fiyatlarla ticari hayatın destekçisi olmaya devam ediyor. Çanakkale’deki yatırımlarını aktif olarak sürdüren şirket, müşterilerine daha iyi hizmet vermek amacıyla 4 Müşteri İşlem Merkezi (MİM) ve 13 Yetkili İşlem Merkezi (YİM) ile hizmet veriyor. Limak Enerji müşterileri, Müşteri İşlem Merkezleri dışında Yetkili İşlem Merkezlerinde de tahsilat başta olmak üzere abonelik, indirimli elektrik satışı, avantajlı tarifeler, fatura ödeme gibi birçok işlemini herhangi bir ek hizmet bedeli ödenmeden yapabiliyor.

Çanakkale’de yaklaşık 340 bin müşteriye hizmet veren Limak Enerji’nin abone sayısı da artmaya devam ediyor. Kentte, son 1 yılda 11 bini aşkın yeni abonelik işlemi gerçekleştirildi. Yaklaşık 4 bin 250 mesken, yaklaşık 7 bin ticarethane ve 2 sanayi kuruluşu ilk defa elektrik abonesi olurken; aynı dönemdeki taşınma sayısı ise yaklaşık 37 bin olarak gerçekleşti. Limak Enerji’nin Çanakkale’deki abonelerinin yüzde 26’sını kadınlar, yüzde 74’ünü erkekler oluşturuyor. Abonelerin yaş dağılımında 55-60 yaş aralığı öne çıkarken, kentte yıl içinde en çok enerji tüketilen ay ise Ocak oldu. Limak Enerji’nin verilerine göre; Çanakkale’de enerjinin yüzde 38’i mesken, yüzde 36’sı ticarethane, yüzde 20’si sanayi ve yüzde 5’i tarımsal sulamada kullanılıyor.

Tüketicileri verimlilik ve tasarruf tüyolarını uygulamaya davet eden Limak Enerji, ko-lay uygulanabilen tasarruf önerilerini de açıkladı. Açıklamada A(+++) enerji sınıfı buzdolabı kullanıldığında yüzde 50’ye kadar daha az enerji tüketimi yapılabildiği, aydınlatmada ise akkor lamba yerine LED lamba tercih edilmesinin yüzde 90’a kadar verimlilik sağladığı belirtildi. Uyku modundaki elektrikli cihazların, normal tüketimin yüzde 10 ile yüzde 20’si oranında enerji harcamaya devam etmesi sebebiyle televizyon, bilgisayar gibi elektrikli ev aletlerinin uyku konumunda bırakılmayıp güç tuşundan kapatılmasının da, tasarruf ettirdiği vurgulandı.

Haber Merkezi


Bu haber 30/03/2021, Salı günü yayınlandı, 196 defa görüntülendi
*