Bilgisayar oyunları programcıları yetişecek

4 ay önce Eğitim Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü yetkilileri, Cosmo4 Bilim Sanat Teknoloji firmasında Geleceğin Mesleklerinde başlatılan İşbaşı Eğitim Programı kapsamında firmaya ziyarette bulundu.

Ziyarette Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz ve İş ve Meslek Danışmanı Erkan Batur Kayhan, firma çalışanları ile bir araya geldi. Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz: ‘‘Kurum olarak geleceğin mesleklerine uyumlu projelerimizle hem iş arayan vatandaşlarımızı hem de işverenlerimizi buluşturuyoruz. İşbaşı Eğitim Programlarımızla firmalarımızın nitelikli eleman ihtiyacını karşılamasını hedefliyoruz. Teknopark’ta bilişim sektöründe faaliyet gösteren Cosmo4 firmamızla da program sonunda hem sektörümüze hem de Çanakkalemize bilgisayar oyunları programcısı kazandırmış olacağız.’’ açıklamasında bulundu.

Yavuz ayrıca akademi çalışmalara destek verdiğini ve tüm ilgililerin bu alanda çalışmalarını beklediklerini ifade etti.

İŞKUR ve firma yetkilileri Çanakkale’nin tanıtımını yapabilecek, tanıtımla birlikte istihdama da katkı yapacak oyun tasarlanması hakkında görüştüler. Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Cosmo4 firma yöneticileri, ilerleyen zamanlarda da yine geleceğin mesleklerinde yine işbaşı eğitim programı talepleri olacaklarını belirttiler.

Haber Merkezi


Bu haber 30/03/2021, Salı günü yayınlandı, 311 defa görüntülendi
*