“15 İlin Hikayesi 81 İle Işık Tutacak”

4 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yürütücüsü olduğu LEADER Projesi kapsamında “LEADER tedbirine yönelik ikinci aşama illerinde kurulacak olan yerel eylem grupları için lansman toplantısı” Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

Valiliğin haberine göre; Vali İlhami Aktaş, LEADER tedbirine yönelik ikinci aşama illerinde kurulacak olan yerel eylem grupları için lansman toplantısına İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ ile birlikte online olarak katıldı.

Kırsal alanlar için sürdürülebilir kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında yerel katılım ve ortaklığı teşvik etmek amacıyla geliştirilen LEADER yaklaşımı, aynı zamanda yerel aktörlerin kendi bölgelerinde uygulanacak projeler ve gerçekleştirilecek strateji ile ilgili olarak karar alma süreçlerine katılmaları sağlanmaktadır.

LEADER yaklaşımı kırsal alanlar için sürdürülebilir kalkınma stratejilerinin hazırlanması ve uygulanmasında yerel katılım ve ortaklığı teşvik etmek amacıyla geliştirilmiştir.

Haber Merkezi


Bu haber 26/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 155 defa görüntülendi
*