Tecrübe mi Gençlik mi?

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye’de aktif siyaset yapan ve kitlelere hitap eden partilerin Çanakkale İl Başkanları artık daha da dikkat çekmeye başladı. Hemen hemen her seçimde gençleşmenin ve parti içerisinde gençlerin önemine değinen partilerin birçoğu sınıfta kalmaya devam ediyor. Öte yandan AK Parti, MHP, DEVA ve Gelecek Partisi Çanakkale’den tüm Türkiye’ye örnek teşkil ediyorlar. Genç il başkanları ile 4 siyasi parti, gençleşmenin sözde değil özde olduğunu gözler önüne serdiler.

Gençlerin ve kadınların, her siyasi parti tarafından, seçim dönemlerinde ve basın açıklamalarında çok önemli olduğu vurgulanıyor. Kadrolardaki genç ve kadın sayıları kamuoyu ile paylaşılırken, partilerin ise gençleştiği iddia ediliyor. Sözde gençleşen partilerin birçoğunda ise özde gençleşme görülemezken, gençleşmeyi başaran 4 siyasi parti ise takdir görüyor.

1988 doğumlu AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, 1984 doğumlu MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, 1986 doğumlu DEVA Partisi İl Başkanı Berkan Karaca ve 1991 doğumlu Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun, partilerini dinamik bir şekilde temsil etmeye devam ediyorlar.

Öte yandan, her platformda gençlik vurgusunda bulunan CHP’de ise İl Başkanı Metin Ümit Ural, İYİ Parti’de İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Saadet Partisi’nde İl Başkanı Şener Yüzer ve Demokrat Parti’de ise İl Başkanı Nail Babacan görevlerine devam eden ve aktif siyaset yapan isimler arasında bulunuyorlar.

Çanakkaleliler ise partilerin il başkanlarına bakıldığında, gençlerin önemi ve parti içerisindeki temsiliyetleri net bir şekilde anlaşılıyor değerlendirmesinde bulundular.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/03/2021, Salı günü yayınlandı, 261 defa görüntülendi
*