Hava sıcaklıkları hissedilir derecede azalacak

4 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; bugün Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sisteme ek olarak, Balkanlar üzerinden gelen soğuk bir sistemin kuzeybatı kesimlerden başlayarak bölgemizi etkilemesi bekleniyor.

Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, zamanla bölgemizin kuzeyinde yüksek kesimlerde, güneyinde dağlık alanlarda yoğun kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniliyor.

Çarşamba ve Perşembe günleri ise bölgemizin, güneybatı kesimleri hariç, büyük bölümünde görülecek yağışların, karlakarışık yağmur ve yüksek rakımlı kesimlerde kar şeklinde olması tahmin ediliyor. Yağışlı sistemin Cuma gününden itibaren bölgemizi terk etmesi bekleniliyor.

Hava sıcaklıklarının; bugün itibariyle hissedilir derecede ( 6-15 derece) azalarak mevsim normallerinin altına ineceği tahmin ediliyor. Çarşamba ve Perşembe geceleri kıyı kesimlerde hafif iç ve yüksek kesimlerde orta kuvvette zirai don olayı, kar yağışı alan kesimlerde buzlanma bekleniliyor.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Meteorolojik Uyarıda; “Bölgemizde beklenen soğuk hava, yer yer kuvvetli sağanak ve kar yağışları, kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, meteorolojik tahmin ve uyarıları dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi

 


Bu haber 23/03/2021, Salı günü yayınlandı, 146 defa görüntülendi
*