Başkan Akkoyun: “Beyin göçünün müsebbibi kim?”

4 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener’in Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi tıp fakültesi hastanesinden ayrılıp İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ‘nde göreve başlayacağı kent gündeminde tartışılır oldu. Gelecek Partisi İl Başkanı Yiğit Akkoyun ise konuyla ilgili açıklamada bulundu.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Alper Şener’in Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi tıp fakültesi hastanesinden ayrılıp İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ‘nde göreve başlayacağı kent gündeminde konuşuluyor. Konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunan Gelecek Partisi İl Başkanı yiğit Akkoyun, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki beyin göçünün müsebbibi kim?” sorusunu sordu.

Akkoyun, “Pandemi süreci başladığından beri yerel ve ulusal basına demeçler vererek vatandaşlarımızı bilgilendiren Prof.Dr. Alper Şener Çanakkale’miz için bir değer, kendisi alanda sayılı birkaç hocadan birisi ve Çanakkale’miz dahil tüm ülkenin kendisinin değerini bilmesi gerekliyken Çanakkale’mizde böyle bir değerin ayrılıyor olması Çanakkale açısından bir kayıptır, üzüntü vericidir. Bize gelen bilgilere göre Alper Hoca üniversite hastanesinde yaşanan sıkıntılardan dolayı Çanakkale’deki görevinden ayrılmak istemiştir. Alper hoca Çanakkale’miz için kırmızı çizgidir. Siyasi iradenin bürokrasiye karışması ile tıp fakültesi hastanesinde maalesef istenmeyen durumlar meydana geliyor ve gelmeye de devam edecektir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde maalesef kangren haline gelen sorunlar devam etmektedir. Aynı şekilde 1 ocak 2019 tarihinde müjdesi verilen ve malzemeleri de şu an atıl durumda olan ÇOMÜ Tüp Bebek merkezi de uygulamaya geçememiştir. Tüm bu sorunların müsebbibi kimse çıkıp bir açıklama yapılmalı ve Çanakkale’den diğer illerle olan beyin göçünün durdurulması gereklidir. Aynı şekilde Çanakkale Devlet Hastanesi eski başhekimi İlker Çömez hocamızda siyasetin bürokrasiye karışmasına kurban edilmiş İlker Hocamızda Çanakkale’den ayrılmıştır. Sağlığın siyasete alet edilmesini tasvip etmiyoruz ve Gelecek Partisi olarak bunun da karşısında duracağımızı kamuoyuna saygı ile ilan ediyorum” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/03/2021, Salı günü yayınlandı, 200 defa görüntülendi
*