İnternet perişan ettiriyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İnternet altyapısı bakımından, Çanakkale hem mobil bağlantılarda hem de modem kullanımlarında internete ulaşmakta çile çekiyor. Bazı sokaklara ve caddelere döşenen fiber hatlarda daha açılmazken, kullanıcılar yüksek fiyatlarla kullandıkları internete isyan ettiler.

Son zamanlarda, internete ulaşmak için operatörler birbirleri ile yarışıyorlar. Ekonomik kampanyalar, hız limitleri, megabaytlar, sayılar, rakamlar, aboneler için bir hayli önem arz ediyor. Özellikle ekonomik olarak alım gücünün düştüğü bu günlerde, internet faturaları büyük önem arz ediyor.

Çanakkale’de ortalama bir internet kullanıcısı ayda 100 TL öderken, internet hızı ise ödenen faturaların yanından dahi geçmiyor. Özellikle, kentin merkezinde, Çarşı bölgesinde, Tarla Sokak, Değirmenlik Sokak, Dibek Sokak gibi bölgelerde internet hızındaki yavaşlıklar ve bağlantı sorunları vatandaşları artık canından bezdirdi. Aylar öncesinde, Tarla Sokak başta olmak üzere sokaklara döşenen fiber hattan da vatandaşlar henüz faydalanamadıklarını belirttiler. İnternet büyük sorun olarak Çanakkalelilerin önünde duruyor.

Tunahan Ünsal


Bu haber 22/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 240 defa görüntülendi
*