Bilal Erdoğan: “Gençlerimiz 21.yüzyılın sahipleri”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumartesi günü, saat 15.00’te, TÜGVA Çanakkale İl Temsilciliği açılışı gerçekleşti. Gerçekleşen açılış törenine, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’da katıldı. Törende konuşan Bilal Erdoğan, “Gençlerimiz 21. yüzyılın sahipleri. 21. yüz yıla damga vuracak Türkiye’nin sahipleri” açıklamasında bulundu.

TÜGVA Çanakkale İl Temsilciliği, Cumartesi günü, Cevatpaşa Mahallesi Kemalpaşa Sokak’ta açıldı. Açılış için gerçekleşen törene Bilal Erdoğan’da katıldı. Törene Bilal Erdoğan’ın yanı sıra, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, il müdürleri ve daire amirleri katıldı.

“Gençlerimiz 21.yüzyılın sahipleri”

Açılış töreninde konuşan TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, “TÜGVA’mızın Çanakkale’deki bu güzel temsilciliği hayırlı olsun. Gençlerimizin potansiyellerini gerçekleştirebileceklerini, kendi projelerini hayata geçirebileceklerini, birbirlerini ve kendilerini daha iyi tanıyacakları ama bütün bunları yaparken değerlerimizden, tarihimizden ilham alarak geleceğe yürüyecekleri merkezler bunlar. TÜGVA’mıza teşekkür ediyorum. Türkiye’nin 500’e yakın noktasında bu çalışmaları yapıyorlar. Yeni nesil gençlik vakfı yani projeler, çalışmalar, gençler ne istiyorsa o. Burada biz yüksek istişare kuruluyuz ama yılda 2 kere 3 kere bir araya geliyoruz. Soruları varsa onları cevaplıyoruz. Değerlendirmeler yapıyoruz. Çalışmalarından bilgi sahibi oluyoruz. Ama çalışmaların sahibi de planlayıcısı da uygulayıcısı da gençlerimizin ta kendileri. Onun için gençlerimiz 21. yüzyılın sahipleri. 21. yüzyıla damga vuracak Türkiye’nin sahipleri” açıklamasında bulundu.

“Gerçekten gençlere dokunmamız gerekiyor”

TÜGVA Genel Başkanı Enes Eminoğlu, “Bugün bizim için gerçekten çok anlamlı bir gün. Şehitler diyarı Çanakkale’deyiz. 106’ncı yıl dönümünün aslının kutlandığı haftadayız ve bu vesileyle ben bütün şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Rabbim mekanlarını cennet eylesin, bizleri de şahadet şerbeti içmeyi nasip eylesin. Burada, gerçekten 81 ilde 520 ilçede birbirinden değerli çalışmalar yürütüyor vakfımız. Çanakkale ilimizde de inşallah içeride; kıraathane play station salonu, masa tenisi gibi gençlerimize hizmet edecek, gençlik merkezimizi bugün açmış olacağız. Bu vesileyle Çanakkale’deki bütün gençlerimize bu açılışı armağan etmiş oluyoruz. Gerçekten gençlere dokunmamız gerekiyor. İcraathanelerde robotik kodlama, endüstriyel tasarım. Kıraathanelerde, güzel etkinlikler yapabilecekleri, kitap okuyabilecekleri, çay ve kahve içebilecekleri imkanları onlara sunmaya çalışıyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/03/2021, Pazar günü yayınlandı, 299 defa görüntülendi
*