Belediyen Yaşlılar Haftası etkinlikleri

4 hafta önce Güncel
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Altın Yıllar Yaşam Merkezi tarafından Yaşlılar Haftası nedeniyle çeşitli dijital etkinlikler düzenleniyor.

Yaşlılar Haftası etkinlikleri geçtiğimiz Cuma  “Pandemide 65+ Olmak ve Ruh Sağlığı” konulu söyleşi ile başlarken Cumartesi günü de Çanakkale Belediyesi’nin internet sitesinden ziyarete açılan online karma sergi yayına başladı. 31 Mart 2021 tarihine kadar Çanakkale Belediyesi internet sitesinde ziyarete açık olacak sergide Altın Yıllar Yaşam Merkezi; 2013 yılından bu yana gerçekleştirilen sergilerinde yer alan eserleri, düzenlenen online karma sergi ile yeniden kentlilerin beğenisine sunuyor. Pandemi nedeniyle bu kez dijital ortamda gerçekleştirilen online karma sergide, Merkez’in yüzlerce katılımcısının el emekleri, renk verdikleri tuvaller, ilmek ilmek birleştirdikleri kırkyamalar ve doğaya yeniden hayat verdikleri taşların örnekleri yer alıyor.

Etkinlikler devam ediyor

Öte yandan dijital söyleşi programı iki ayrı etkinlik ile devam ediyor. 22 Mart 2021 Pazartesi saat 14.00’de Çanakkale Belediyesi Facebook hesabından canlı olarak yayınlanacak olan “Nefes Egzersizleri ve Yaşlılarda Hayat Kalitesi” programının konuğu Öğretim Görevlisi Sevda Vurur, moderatörü ise Fizyoterapist Serap Apaydın olacak.

24 Mart 2021 Çarşamba günü 14.00’ de Çanakkale Belediyesi YouTube kanalı ile Instagram ve Facebook hesaplarından yayınlanacak olan “Pandemide 65+ ve Sağlık” programının konuğu ise ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, moderatörü  Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Turan Ünüvar olacak.

Haber Merkezi


Bu haber 21/03/2021, Pazar günü yayınlandı, 203 defa görüntülendi
*