Geyikli Belediyesi’nde işçiye rekor zam

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geyikli Belediyesi Kadrolu İşçiler ve Geyikli Personel Şirketi İşçileri ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutabakata varılarak düzenlenen törenle imzalandı.

Düzenlenen Toplu İş Sözleşmesi programında sözleşme Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ve Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz tarafından hayırlı olması temennisiyle imzalandı.

“Geyikli Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmeyecektir”

İmza töreni öncesinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra ilk konuşmayı Hak-İş Konfederasyonu ve Hizmet-İş Sendikası Çanakkale İl Başkanı Vedat Yılmaz yaptı. Yılmaz konuşmasında “Bugün burada Geyiklide bulunuşumuz işçi arkadaşlarımızın yakın geleceklerinde daha iyi bir yaşamın adımlarını atmak içindir. Biz Hizmet-İş Sendikası olarak önce insan önce emek diyoruz. İnsanı ve emeği önceliyoruz. Bu Toplu İş Sözleşmesi ile Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu sayesinde işçi ve emekçi kazanmıştır. Belediye Başkanımız sayesinde emek ve alın teri kazanmıştır. Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Oruçoğlu sayesinde Geyikli Belediyesi işçisi enflasyon karşısında ezdirilmeyecektir. Bugüne kadar yaptığımız toplu iş sözleşmelerinde Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu’un işçilerine karşı gösterdiği yakınlık ve sevgiyi çok az yerde gördüm. Özellikle bu gün burada emek ve alın terimize sahip çıkarak bizlere bu sevinci yaşatan benim işçimin yüzü gülerse Geyikli halkının yüzü güler, Benim işçim mutlu ve huzurlu olursa Geyikli mutlu ve huzurlu olur diyen Belediye Başkanımız Mevlüt Oruçoğlu’na şahsım, yönetimim, sendikam ve sizlerin adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Siz varsanız Geyikli Belediyesi var”

Geyikli Belediye çalışanlarına hitaben “çok kıymetli ailem” diyerek sözlerine başlayan Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu konuşmasında“ biz 31 Martta yapılan seçimler doğrultusunda halkımızın teveccühü ile seçilerek göreve geldik. Yaklaşık 2 sene gibi bir zaman geçti ve önümüzde 3 yıl var. Biz bu 3 yıl içerisinde milletimizin bize emanet ettiği Geyikli Belediyesi olarak hep birlikte halkımıza en iyi hizmeti nasıl veririz bunun peşindeyiz. Biz herkesin siyasi görüşüne saygılıyız. Ben bugüne kadar Geyiklide ki hizmetlere vermiş olduğunuz katkılardan emeklerinizden ve çalışmalarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Belediyecilik hizmetlerinde hakkaniyet ölçülerini gözetiyorsak çalışanlarımızın da emekleri karşılığında alacağı ücretler konusunda Sendikamız ile masaya oturduk. Hakkınız olan ne varsa hepsini sözleşmeye dahil ettik. Siz varsanız biz varız, siz varsanız Geyikli Belediyesi var anlayışıyla bu sözleşmeyi imzalıyoruz.

Yapılan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte Geyikli Belediyemizde çalışan kadrolu işçi kardeşlerimizin günlük yevmiyelerine ortalama %25 zam yapılmış olup, sosyal haklara da %25 oranında zam yapılmıştır. Geyikli Personel Limited Şirketinde çalışan işçi arkadaşlarımızın da günlük yevmiyelerine %32 Sosyal Haklara %70 oranında zam yapılmış Şirketimiz bünyesinde çalışan işçimizin ücreti net 5000 TL olmuştur. Bununla birlikte senede 61 gün ikramiye ve öğrenim yardımı verilmiştir. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 20/03/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 282 defa görüntülendi
*