Bu Hayat Senin Olsun

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Merhaba Sevgili Okur

Bugünlerde çokça karşıma çıkan, dizilerde, filmlerde hatta gerçek hayatta bile rastlayabileceğimiz bazı durumlardan bahsedeceğim.

Olmadığı biri gibi görünmeye bayılan çokça insan tanıyoruz hatta belki de kendimiz bile böyleyiz ama kabul edemiyoruz.

Gerçeği yansıttığımız zaman, çevremizde olan insanların bizden vazgeçeceğini, bizi kendimiz gibi görünürsek sevmeyeceklerini bile düşünüyoruz.

İşte Yalan Hayatlar da burada başlıyor.

Sevmediğimiz bir şarkıyı karşımızda ki sevdiği için bizde sevme zorunluğu hissediyor, birileri dalga geçer diye hislerimizi açıkça paylaşamıyor, sözlerimizi karşımızda ki insanlara göre seçiyor, kimi zaman karşımızda ki insanı kaybetmemek adına onun her kararına tamam diyoruz. Çünkü onun gibi olursak sanki hep yanımızda kalacakmış, hep bizi sevecekmiş gibi geliyor.

Baskın ve zengin biriyle arkadaşlık yaptığımızda onun zenginliğine ayak uydurmak için biz kendimizden ödün veriyor, belki olmayanı ona ayak uydurmak için oldurmaya çalışıyoruz.

Böyle durumlar küçüklükte başladığı zaman çocuklar ya kendilerini eksik hissediyor ya da o insanlara ayak uydurmak için ailelerini zorluyorlar, hatta bazı yerlerde yalana başvurup kendilerini, ailelerini, eksiklerini yalan söyleyerek kapatıyorlar. Uyum sağlama sorunu yaşadıklarında ise ya kendilerini, ya ailelerinin onlara veremediği hayatları durmadan suçluyorlar.

Halbuki herkesin eşit olması çok zordur.

Birilerinin doğru bildikleri sana doğru gelmeyebilir hayatta doğrular tek değildir, herkesin kendine ait bir aklı, benliği vardır. Kendi düşüncelerini yansıtmaktan korkarsan eğer birey olmaktan çıkar, olmadığın bir hayatın içine atılıp hep başkaları için yaşarsın.

Her şeyden önce attığın her adımın seni mutlu etmesi gerekmez mi? Üzecekse bile başkasının kararı değil senin kararın olması daha az üzmez mi? Ben yaptım demek varken neden o yönlendirdi gibi görünmek istersin ki?

Korkma arkadaşım, senin her düşündüğün, senin yaşadıkların yanlış olsa da senin yanlışın. Sen korkma! Bir hayat verilmiş eline, heyecan senin, iş senin, emek senin, söz senin, eş senin, evlat senin. Sokağa çıktığında, yürüdüğünde başkası mı ittiriyor seni? Başkası mı veriyor sana bacaklarını? Sen yürüyorsun.

Başkası mı kullanıyor kalbini? Sen seviyorsun.

Başkası mı kullanıyor sana verilen her uzvu?

Sen kullanıyorsun.

Sensin, teksin. Belki insanlar var çevrende ama seni sen olarak, içine doğduğun hayatla, aileyle, düşüncelerinle sevsin insanlar.

Sevmediler mi? Sen sev kendini. Dünya küçük mü sanıyorsun sen? Elbet sevecek, kabullenecek sana değer verecek çok insan çıkacak zaten sen merak etme.

Ama gerçeği yaşa, kimse için değil.

Sana verilen bir hayatı şekillendiren başkaları değil senin hayallerin olsun.

Bugün ne kaybederim diyebilir misin aynada kendine? Ve dene. İstersen yılların geçsin zorluklarla ama ben yaptım de. Sen yeter ki iste..


Bu haber 20/03/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 429 defa görüntülendi
*