Turan: “Sayın Kılıçdaroğlu istiyorsa, ben hazırım”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün yapmış olduğu basın açıklamasında, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu, canlı yayında programa davet etti. Turan, “Sayın Kılıçdaroğlu istiyorsa, ben hazırım” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Sayın Kılıçdaroğlu, hayatının en kötü esprisini yaptı. “Sayın Erdoğan benden korkuyor” dedi. Sayın Erdoğan ile Sayın Kılıçdaroğlu, televizyon karşısında tartışacaklarmış.

Sayın Erdoğan, çocuk yaşından itibaren, gençlik kolları üyeliği, gençlik kolları başkanlığı, il başkanlığı, belediye başkanlığı, başbakanlık, cumhurbaşkanlığı demokrasi ile beraber, şeffaf bir hayat sürerek, Türkiye’de seçilmiş en kıymetli insanlardan biri olmuştur. Ancak, Sayın Kılıçdaroğlu bir gecelik kaset operasyonu ile CHP gibi tarihi bir partinin başına geçerek, genel başkan oldu. Ne işi var Sayın Erdoğan’ın operasyonla genel başkan olmuş bir kişiyle. Konu korkmak değil konu denklik meselesidir.

Türkiye’yi dört kat büyüten bir liderin, biz vergileri uyuşturucudan alarak arttıracağız diyen bir adamla ne işi var sayın Erdoğan’ın.

10 milyon işsiz var, 50 bin muhtar var. Her muhtara bir özel kalemle işsizliği bitireceğiz gayrı ciddiyetinde olan bir kişiyle, Türkiye’yi büyüten, dünyadaki tüm önemli konularda tavır alan bir kişinin beraber ne işi var.

Sayın Kılıçdaroğlu istiyorsa, ben hazırım. İstediği gün, istediği televizyonda, hatta istiyorsa, CHP’nin genel merkezinde, gelelim bir araya ve soralım Kılıçdaroğlu’na; “Hala partinizdeki tacize, tecavüze sessiz kalacak mısınız?” Hala PYD komşumuz olsun, PYD terör örgütü değil diyor musunuz? Denizli vekiline neden sahip çıkmadınız, neden istida ettirdiniz? Atatürk demem, Mustafa Kemal derim diyen İl Başkanlarına sahip çıkmaya sahip çıkmaya devam edecek misiniz?” açıklamasında bulundu.

Haber Merkezi

 


Bu haber 19/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 187 defa görüntülendi
*