Kurmaylara Eleştiri Yağmuru

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Balkan Masası’nın çalışmaları kapsamında Tekirdağ’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Deniz Zaferi’nin yıldönümü dolayısıyla Çanakkale’ye de kısa bir ziyaret gerçekleştirdi. Kılıçdaroğlu’nun önceki günkü ziyaretinde Çanakkale Merkez, Eceabat ilçe merkezlerini ve belediyelerini ziyaret etmeden gitmesine vatandaşlar tepki gösterirken programını hazırlayan kurmaylar da eleştiri yağmuruna tutuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından kurulan Balkan Masası’nın Tekirdağ’da düzenlenen “Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayı”na katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü kutlamaları kapsamında Çanakkale’ye kısa bir program gerçekleştirdi.

İlk olarak Alçıtepe köyünde Eceabatlı muhtarlarla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Şehitler Abidesi’nde çelenk sunup karanfil bıraktıktan sonra ilçeden ayrıldı.

TÜM İLÇE BAŞKANLARI TAKİPTEYDİ

Çanakkale’deki kısa programı kapsamında hiçbir belediyeyi ziyaret etmeyen Kılıçdaroğlu, Gelibolu’ya bağlı Bolayır köyünde çalıştayın açılışını yaptıktan sonra yalnızca Gelibolu Belediyesi’ni ziyaret edebildi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu Çanakkale programında, Genel Başkan Yardımcılarının yanı sıra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve ilçe belediye başkanları ile çok sayıda partilisi tüm gün takip etti.

AKŞENER DE ES GEÇTİ

Öte yandan 18 Mart Deniz Zaferi dolayısıyla Çanakkale’de geniş kapsamlı program düzenleyen, esnafla buluşan ve ittifaksız seçim kazanan Eceabat Belediyesi’ni ziyaret eden İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de Çanakkale Belediyesi’ni ziyaret etmemesi dikkat çekti.

Çanakkale için önemli bir günde kentimize gelen Genel Başkanların ikisinin de son seçimde, Millet İttifakı ile yüzde 61 gibi rekor oyla yeniden seçilen Çanakkale Belediyesi’ni ziyaret etmemesi eleştirildi. Vatandaşlar, bu önemli günde Çanakkale’ye gelen Kılıçdaroğlu’nun hem Eceabat merkezini hem de Çanakkale merkezini ziyaret etmeden, belediyelerine uğramadan gitmesi tepki çekti.

PARTİLİLER TEPKİLİ

İyi Parti’nin de CHP’nin de liderlerin Çanakkale  programlarını düzenleyen ve liderleri yönlendiren kurmaylara büyük tepki gösterilirken parti kulislerinde amaçlarının ne olduğunun konuşulduğu öğrenildi. Ziyaretlerin eksik planlanması ve değişen programlar gibi eleştiriye açık düzenlemeler, Genel Başkanlarını hevesle bekleyen partilileri huzursuz etti.


Bu haber 19/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 246 defa görüntülendi
*