18 Mart Çocuk Kütüphanesi açıldı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz Çarşamba günü CHP Merkez İlçe Kadın Kollarınca düzenlenen etkinlik kapsamında Civler Köyünde 18 Mart Çocuk Kütüphanesi açılış töreni gerçekleştirildi.

Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Belediye Başkan Yardımcıları Rebiye Ünüvar ve İrfan Mutluay, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, İl Genel Meclisi CHP Grubu Başkanı Güneş Pehlivan, İl Genel Meclisi CHP Grubu Köylere Hizmet Götürme Birliği’nden İsmail Gürses ve CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Şahin ile Merkez İlçe Kadın Kolları’nın katılımı ile gerçekleştirilen açılışta katılımcılar köylülerle bir araya gelerek sohbet etti. Açılışın ardından ise köylülerle birlikte fotoğraf çektirdi.

CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nesrin Şahin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Civler Köyünde CHP Merkez İlçe Kadın Kolları’nın 18 Mart Kütüphanesi açılış töreni gerçekleştirdiklerini ve kütüphanenin yanı sıra Kasım ayı itibariyle çocuklar için internet bağlantısı kurulmasını da sağladıklarını söyledi.

Şahin tarafından kütüphane açılışında yapılan konuşma şu şekilde; “Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale merkez ilçe kadın kolları olarak ihtiyacı olan bir köyümüze kütüphane kazandırmak istedik sayın muhtarımız bu isteğimizi kabul etti. Bu binanın onarımı tefrişini sağladı. Bizler düzenlediğimiz kitap kampanyası ile kütüphanemize üç yüze yakın kitap kazandırdık. Bu kitaplar öykü, roman, ve ders kitaplarından oluşmaktadır.

Ayrıca kütüphanemize internet bağlantısı sağladık. Uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz kasım ayından itibaren internetten faydalanmaktadır. İnternet ücretlerini CHP Merkez İlçe Kadın Kolları olarak bizler karşılamaktayız.”

Ş. Ezgi Tuncel


Bu haber 19/03/2021, Cuma günü yayınlandı, 251 defa görüntülendi
*