İYİ Parti’den gövde gösterisi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106.yıldönümü dolayısıyla, Çanakkale’ye geldi. Merkez’de ve Eceabat’ta esnaflarla görüşen, tek tek esnafın problemlerini ve sıkıntılarını dinleyen Akşener’e, Çanakkaleliler yoğun ilgi gösterdiler. İYİ Parti lideri, Çanakkale’deki temaslarının ardından, Şehitler Abidesi’ne geçti, şehitlerimiz anısına alana çelenk sundu ve daha sonrasında Çanakkale’den ayrıldı.

İYİ Parti, geçtiğimiz gün Çanakkale’de adeta gövde gösterisi yaptı. İYİ Parti lideri Meral Akşener, saat 13.30’da Merkez’e geldi ve ilk iş olarak esnaflarla görüştü. Kırtasiye, telefoncu, kuruyemişçi, pastane gibi farklı sektörlerin temsilcileri ile görüşen Akşener, esnafın sıkıntılarını ve beklentilerini doğrudan ilk ağızdan dinledi. Merkez’deki temaslarının ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Eceabat’a geçti. Eceabat’ta, belediyeye ziyarette bulunan Akşener, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ile bir araya geldi ve ilçedeki çalışmalar hakkında da bilgi aldı.

Merkez ilçede ve Eceabat’taki programların ardından, İYİ Parti lideri Meral Akşener Şehitler Abidesi’ne geçerek, şehitlerimizin anısına çelenk sundu.

Çanakkalelilerin yoğun ilgi gösterdikleri Akşener, basına yapmış olduğu değerlendirmede, “Çanakkale’ye biz iki sebeple geldik. Birisi kardeşlerimizi, bir yıldır yaptığım gibi durumlarını anlamak, sorunlarını kamuoyuna mal etmek. İktidarı yermiyorum. Kendimizi övmüyorum. Bu arkadaşların durumlarını anlayıp, onları özne haline getiriyoruz. Buradan şehitliğe gideceğiz.

Bugün Çanakkale ruhunun canlandığı bir gün olmasını diliyorum. Kuzey, güney, doğu, batı herkesin ve her bir yaş grubunun burada buluştuğu, kimi fiziki olarak gelip burada şehit düştü, gazi oldu. Kimisinin ise ruhunun burada olduğu bir dönem… Şehitlerimize dua etmek için buradayız.

Allah hepimizi, tüm siyasilerin bu ruha layık olmasını, burada şehit düşen yiğitlerimizin ruhuna layık olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 18/03/2021, Perşembe günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*