18 Mart Mesajları

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin önde gelen isimleri 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajlar şu şekilde;

AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ile Jülide İskenderoğlu ortak bir mesaj yayınlayarak; “Çanakkale Zaferi, bir milletin yedi düvele meydan okuyan, dönemin en modern ordularını bertaraf eden ve tarihin akışını değiştiren bir destanın adıdır. Destanlar ve şehitler diyarı Çanakkale’mizin milletvekilleri olarak, Çanakkale Zaferi’mizin 106. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Çanakkale Zaferi’miz kutlu olsun.” dediler.

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek; “Çanakkale Savaşları, dünya tarihinin en onurlu, en meşru, en anlamlı savunmalarından biridir. Çanakkale savaşları büyük bir destandı, kahramanlıktı ama aynı zamanda da büyük bir centilmenlikti, barıştı, kardeşlikti; onun için çok önemliydi Çanakkale. Şunu asla unutmayacağız: Atatürksüz bir Çanakkale Savaşı tarihi kesinlikle anlatılamaz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Tüm şehitlerimiz huzur içerisinde o topraklarda uyusunlar. Bizim Andımız Çanakkale’dir, bizim Andımız Mustafa Kemal Atatürk’tür.” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; “Bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ön sözünün yazıldığı, Türk tarihine altın harflerle yazılan, eşsiz Çanakkale Zaferi’nin 106’ınci yıl dönümünü kutlamanın onuru ve heyecanını yaşıyoruz.  Çanakkale destanını yazan başta Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarını, onu maddi manevi bütün varlığıyla destekleyen aziz Türk Milletini ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum, ruhlarınız şad olsun.”dedi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas; “Çanakkale Zaferi; eldeki imkânların, topun, tüfeğin değil; inancın, azmin, birliğin, iman dolu göğüslerin zaferidir. Tarihin akışını değiştiren bu zafer, istiklal mücadelemizi kazanma yolunda işaret fişeğini yakmış, aziz milletimizin mücadele ruhunu güçlendirmiştir. Atalarımızın büyük bedeller ödeyerek bize vatan kıldığı bu kutsal toprakları koruyup, aziz hatıralarını yaşatmak şüphesiz boynumuzun borcudur. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi.

İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar; “Zaferin 106.ıncı yıl dönümünü kutlarken bu uğurda canlarını vermiş aziz şehitlerimiz ve başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün mukaddes hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında bulunan 18 Mart Çanakkale Zaferi bir milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği şanlı mücadelenin unutulmaz hatırası olması bakımından eşine az rastlanır bir kahramanlık destanıdır. Bugün bu şanlı tarihi örnek alarak mukaddes vatan toprağının ve şanlı bayrağımızın korunması için verilen mücadeleyi millet olarak idrak edip gelecek nesillere şanlı destanımızı aktarmayı, kutsal vatanımızı korumayı bir borç bilmeliyiz.” dedi

Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan; “106 yıl geriye baktığımızda, Çanakkale Zaferi, adil olmanın, haksızlıkla mücadele etmenin ve sonunda zafere ulaşmanın bir abidesidir. Cüppesine düğme ilikletmeyenlerin, haksızlığa boyun eğmeyenlerin izindedir. Biz Çanakkale Barosu avukatları olarak Çanakkale Ruhu’ndan aldığımız güçle ve şehitlerimizin omuzlarımızdaki sorumluluğunun bilinciyle onlardan ilham almaya devam edeceğiz. Başta Anafartalar Kahramanı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale Kahramanları olmak üzere adalet ve özgürlük tutkusuyla dünyayı yenenlerin huzurunda saygıyla eğiliyor, Çanakkale Ruhu’nun her zaman ülkemize yol göstermesini diliyoruz.” ifadesinde bulundu.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan; “Şehitler diyarı Çanakkale, kardeşliğin, dayanışmanın, birlik ve beraberliğin adıdır. Çanakkale, tüm olumsuz koşullara rağmen, iman, azim ve vatan sevgisiyle bin yıllık medeniyet değerlerimizin milletçe zafere taşındığı gündür. Çanakkale ölürken acı çekmeyenlerin şehridir. Çanakkale Türkiye’nin önsözüdür. Çanakkale Zaferimizin 106. Yıldönümünü, gurur ve heyecanla idrak ediyoruz. Başta Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan için canla başla mücadele ederek canını veren binlerce Mehmetçiğimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.

Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar; “Çanakkale Zaferi; Türk milletinin gurur kaynağı, muzaffer tarihinin mümtaz sayfalarından biridir. Her bir Gelibolulu bu zaferin gururunu yaşamaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.’ sözlerinde ifadesini bulan bu destan, Türk askerinin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğinin benzeri olmayan bir sembolüdür. Bu nedenle, Gelibolulular olarak, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizin canları pahasına bizlere emanet ettiği bu mukaddes vatanı, daha yükseklere taşımanın gayreti içindeyiz. En büyük idealimiz, Türkiye Cumhuriyeti Devletini sonsuza kadar yaşatmak ve korumaktır. Tüm halkımızın bu gururlu gününü kutlarken, bu ruhu bize gösteren, bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere milli mücadelede hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

 

 

 


Bu haber 18/03/2021, Perşembe günü yayınlandı, 113 defa görüntülendi
*