“Daha ne kadar öleceğiz”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Geçtiğimiz gün, 27 yaşında genç avukat Ersin Arslan, icra memurlarıyla birlikte bir eve haciz işlemleri için gitti. Ev sahibinin silahlı saldırısı sonucu Av. Arslan hayatını kaybetti. Konuyla ilgili 80 baro tepki gösterirken, yapılan açıklamada, “Daha ne kadar öleceğiz!” ifadesi kullanıldı.

27 yaşındaki avukat Ersin Arslan, geçtiğimiz gün icra memurlarıyla birlikte, Gebze’de bir eve haciz işlemi için gitti. Ev sahibi tarafından silahlı saldırıya maruz kalan Av. Arslan, hayatını kaybetti. Barolar ve avukatlar yaşanan acı olay karşısında tepki gösterdiler. 80 baronun ortak tepkisi ise “Daha ne kadar öleceğiz” şeklinde oldu.

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan konuyla ilgili, “Bizler; haklarınızın savunmanları, her daim “hukukun üstünlüğü” diye haykıran ancak etten kemikten oluşumuzu çoğunlukta göz ardı ettiğiniz; ne acıdır ki hep baktığımız davalarla özdeş tutup davanızın tarafıymışız gibi gördüğünüz; Saldırıya uğramamıza, dövülmemize, bıçaklanmamıza, silahla vurulmamıza ve korun(a)mamıza tanık olduğunuz avukatlarız.

Bugün de hasım bellendik, bugün de yaşam hakkımız elimizden alındı. Biz bugün, Gebze’de öldürüldük!

İcra memurlarıyla birlikte Kocaeli’nin Gebze İlçesi’nde bir eve hacze giden İstanbul Barosu üyesi meslektaşımız Avukat Ersin Arslan, ev sahibinin silahlı saldırısına maruz kaldı. Borçlu Y.Y. kendisini öldürmek kastıyla doğrudan göğsüne ateş etti, meslektaşımız kaldırıldığı hastanede maalesef hayatını kaybetti…

Meslektaşımız henüz 27 yaşında gencecik bir insandı. Görevi gereği gittiği haciz mahallinde katledildi. Acımız ve isyanımız tarifsiz büyüklüktedir. Artık yeter!

Avukatlara yönelik her saldırıdan sonra yılmadan söyledik; Avukat, yargı mekanizmasının sacayağıdır, hakim ve savcı nasıl korunuyorsa, avukat da öyle korunmalıdır dedik. Savunmanın kutsallığından bahisle, uygulama ve söylemlerle meslek mensuplarımızı hedef göstermeyin dedik. Gün gelecek sizin de avukata ihtiyacınız olacak dedik. Dinletemedik… Hakarete uğradık, dövüldük, bıçaklandık, öldürüldük. Daha ne kadar öldürüleceğiz?

Gebze’de hayatını kaybeden genç meslektaşımız Avukat Ersin Arslan’a, Allah’tan rahmet, ailesine sabır ve dayanma gücü, üyesi olduğu İstanbul Barosu Başkanlığı nezdinde tüm meslektaşlarımıza başsağlığı diliyor; Gözaltına alınan saldırganın en ağır cezaya çarptırılması için yargılama aşamasında davaya müdahale talebinde bulunacağımızı bu vesileyle kamuoyuna duyuruyoruz” cümlelerini paylaştı.

Yapılan açıklamanın altına, 80 Baro imzasını attı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 17/03/2021, Çarşamba günü yayınlandı, 121 defa görüntülendi
*