Başkan Yıldızlar: “Kesinlikle doğru bulmuyorum”

1 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Andımızın Danıştay tarafından tamamen okullardan kaldırılmasına ilişkin yazılı açıklama yapan İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “Andımız, gençlerimizin millet ve vatan sevgisini kazanması için yapılmış bir çalışmaydı. Kaldırılmasını doğru bulmuyorum” dedi.

Yıllarca, okullarda öğrenciler tarafından, sabah saatlerinde ders başlamadan okunan andımız, artık Danıştay kararı ile kesin olarak, okullarda okutulmayacak.

Konuyla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yazılı bir açıklama yaparak, gelişmeye tepki gösterdi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her evladı, güzel bir gelecek için ant içebilir”

Andımızın genç nesiller için bir hedef gösterici olduğunu ifade eden Başkan Yıldızlar, “Genç Cumhuriyet’in ilk yıllarından günümüze kadar her sabah okunmuş andımız, gençlerimizin millet ve vatan sevgisini kazanması için yapılmış bir çalışmaydı. Kaldırılmasını kesinlikle doğru bulmuyorum. Genç nesiller için bir hedef gösterici olan andımız, Türklük ve vatan bilincinin kazandırılması için önemli bir bağdır. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her evladı, güzel bir gelecek için ant içebilir. Bugün andımızı kaldırmak için Danıştay üyelerinin değişmesini bekleyenlerin, Türkiye’yi nasıl bir hale soktuğunu da görmekteyiz. Türkiye’nin değerleriyle oynamaya çalışanlar, hesabı bu millete sandıkta verecektir” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/03/2021, Salı günü yayınlandı, 156 defa görüntülendi
*