Başkan Yıldırım’dan Danıştay’a tepki

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Andımız hakkında Danıştay tarafından verilen karara, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım tepki gösterdi.

MHP, Danıştay’ın andımızın okutulmaması ile ilgili almış olduğu karara sert tepki gösterdi. Geçtiğimiz gün MHP lideri Devlet Bahçeli, konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuş ve “Danıştay bu yanlıştan dönmeli, Türk milletinin tarihi hassasiyetleriyle, çiğnetilmeyecek emanetleriyle oynamaya teşebbüsten vazgeçilmelidir” dedi.

MHP Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım’da, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sözlerini paylaştı.

Yıldırım tarafından konuyla ilgili yapılan paylaşımda, “Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun Türk’üm demekten rahatsızlığı hüsran verici bir çarpıklıktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’nun henüz açıklanmamış, fakat bir vasıtayla sızdırılmış kararına şiddetle karşıdır. Nitekim Danıştay skandal bir karara imza atmış, milli gerçeklerle çatışmıştır. Ülkemizi yeni bir karmaşanın içine çekmeye, anlaşmazlıkları körüklemeye, kutuplaşmayı tahrik etmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Kaldı ki öğrenci andımızın okullarda okutulmasına engel çıkarmak, hukuken set çekmek haysiyetli ve demokratik bir tavır olmayacaktır.

HDP’li bölücülerin fezlekelerinin TBMM’ye gönderilip milli dayanışma şuurunun çelikleştiği bu günlerde öğrenci andı kararı pimi çekilmiş bir bombadır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 16/03/2021, Salı günü yayınlandı, 204 defa görüntülendi
*