Müdür Yılmaz: “Her şey çok iyi gidiyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kademeli normalleşme süreci ile birlikte, okullarda yüz yüze eğitimde, 3.haftaya girdik. 3 haftadır, öğrenciler, okulların yollarını tutup, sıralarda derslerini aktif bir şekilde yüz yüze takip ediyorlar. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yaptığı açıklamada, “Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artıyor” değerlendirmesinde bulundu. Çanakkale’de yüz yüze eğitimin durumunu İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ile konuştuk. Müdür Yılmaz, “Her şey çok iyi gidiyor” dedi.

Yüz yüze eğitimde, 3 haftaya girdik. Kademeli normalleşme süreci ile yüz yüze eğitim noktasında, öğrenciler aktif bir şekilde okula gitmeye başladılar. Veliler ve öğrenciler için bir hayli sıkıntılı geçen evde kalma süreci, bir anlamda nihayete erdi. Vatandaşların büyük bir çoğunluğu yüz yüze eğitim konusunda hassas ve temkinli davranırken, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dün yapmış olduğu değerlendirmede, “Okula gelen öğrenci sayımız her hafta biraz daha artıyor” dedi.

Gündem Gazetesi olarak, Çanakkale’de yüz yüze eğitimi, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’a sorduk. Yılmaz, “Hem devamlılık noktasında hem de okullarımızın açık olmasından memnunuz” dedi.

“Vatandaşlar artık çocuklarının okula gitmesine istiyor”

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çanakkale’de sürdürülen yüz yüze eğitim faaliyetleri ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, “Geçen dönem yarıyıl tatilinden önce, bizim okul öncesi okulları açma iznimiz vardı. Veliler, çocuklarını okula göndermediği için son bir buçuk ay ders yapamamıştık. Şu an tüm sınıflarımızda öğrenci var. Neredeyse tamamına yakını dolu… Vatandaşlar artık çocuklarının okula gitmesini istiyor.

“Herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadık”

Şu anki devam durumu gerçekten çok güzel bir şekilde ilerliyor. 12. Sınıflar ve 8.sınıflar kendileri gönüllü geliyorlar. İlkokullar, yarı yarıya derslere yüz yüze bir şekilde devam ediyorlar. Her şey de çok iyi gidiyor. Herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşmadık. Şu anda, ola ki çok yüksek riskli bölge olursak, bizim için bir sorun teşkil etmeyecek. Biz fazladan sınıf açmadık. Eğitim için bir sorun ve sıkıntı oluşmayacak.

“Devamlılık ve okullarımızın açık olmasından memnunuz”

Hem devamlılık noktasında hem de okullarımızın açık olmasından memnunuz” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/03/2021, Pazartesi günü yayınlandı, 322 defa görüntülendi
*