“Tıp mesleği fedakarlık mesleğidir”

5 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

14 Mart Tıp Bayramı Haftası dolayısıyla, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı tarafından bir mesaj yayınlandı.

14 Mart Tıp Bayramı Haftası dolayısıyla, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı tarafından mesaj yayınlandı.

Tıbbiyeliler, istiklal savaşımızda önemli bir rol almıştır”

Yayınlanan mesajda, “Milletimizin bağımsızlık mücadelesindeki ilk kıvılcımın tarihi olan 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek, milli mücadelemizin öncülüğünü yapan Tıbbiyeliler, istiklal savaşımızda önemli bir rol almıştır. İçinde bulunduğumuz dönemde de tüm dünyanın mücadele ettiği COVİD-19 Pandemisinde, Sağlık çalışanları; geçmişte nasıl Çanakkale ve Kurtuluş savaşında büyük kahramanlıklar gösterdiyse; bugün de sevdiklerinden uzak bir şekilde aynı azim ve kararlılığı göstererek halkımıza şifa dağıtmaktadır.

Kutsal mesleklerden birisidir”

Tıp mesleği bir fedakârlık mesleğidir. Onurlu ve vazgeçilmez bir meslektir. Tarihin en başından beri böyle olmuş ve böyle olmaya da devam edecektir. Dünya’nın her bölgesinde, her ikliminde, her şartta, yaz kış, gece gündüz, sıcak soğuk demeden; barışta ve savaşta, her türlü tehlikeyi göğüsleyerek, hiçbir din, dil, ırk, milliyet, düşman, dost farkı gözetmeden hizmet eden, evrensel olarak nitelendirilen kutsal mesleklerden biridir.

Sayın Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA tarafından 2021 yılının tüm dünyada sağlık çalışanları yılı ilan edilmesine yönelik teklifi, Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilerek 2021 yılı tüm dünyada “Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı” ilan edilmiştir.

Bu kutsal mücadelenin her alanında görev yapan hizmetli personelden, Profesör hekimine kadar tüm sağlık ordumuzun, gece gündüz demeden görevini emekle, sevgiyle, bilgiyle, şefkatle ve çok büyük özveri ile yerine getiren tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramını” kutluyor, başarılı hizmetlerinin devamını diliyorum.

Pandemi ile mücadele ederken aramızdan ayrılan, görev şehidi sağlık çalışanlarımızı saygı, minnet ve rahmetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyoruz.

Allah bu bayrak altında milletimize daha nice hayırlı hizmetler vermeyi, hayır duaları ile anılmayı bizlere nasip etsin” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 13/03/2021, Cumartesi günü yayınlandı, 112 defa görüntülendi
*